• تاریخ: 2015-12-03
  • شناسه خبر: 11333
  • 2,081 بازدید

فرمانده پلیس راهور شهرستان آق‌قلا :علت فوت موتورسواران در سوانح عدم استفاده از کلاه ایمنی است

ارکین نیوز-فرمانده پلیس راهور شهرستان آق‌قلا گفت :در همه‌ی تصادفات فوتی شهرستان، موتورسیکلت دخیل بوده و بیشتر آن‌ها براثر ضربه به سر فوت نموده‌اند . ما اعلام می‌داریم که علت اصلی فوت موتورسواران عدم استفاده از کلاه ایمنی ...

ارکین نیوز-فرمانده پلیس راهور شهرستان آق‌قلا گفت :در همه‌ی تصادفات فوتی شهرستان، موتورسیکلت دخیل بوده و بیشتر آن‌ها براثر ضربه به سر فوت نموده‌اند . ما اعلام می‌داریم که علت اصلی فوت موتورسواران عدم استفاده از کلاه ایمنی و سرعت بیش‌ازحد می‌باشد.

سرگرد رایج فرمانده پلیس راهور شهرستان آق‌قلا در گفتگویی با اسپی دژ در خصوص آمار تصادفات موتورسواران در این شهر گفت :استان گلستان ازلحاظ تصادفات موتورسیکلت رتبه‌ اول تا سوم در سطح کشور را به خود اختصاص داده است. کشاورزی بودن استان و راحتی تردد با موتور ، دسترسی آسان به موتورسیکلت و ورود موتورسیکلت‌هایی باقیمت بسیار پائین به بازار از دلایل کسب این رتبه است.
جوانان و نوجوانان برای خالی کردن هیجانات خود از این وسیله استفاده می‌کنند . آن‌ها با سرعت‌های بالا ،کورس گذاشتن ، حرکت در خلاف جهت از موتور استفاده می‌کنند که همین موضوع باعث شده که آمار تصادفات افزایش پیدا کند .
سرگرد رایج در خصوص تمهیدات انجام‌شده توسط راهنمایی و رانندگی در سطح شهرستان آق‌قلا گفت: در چند سال اخیر پلیس علاوه بر کار انتظامی اقدام به فرهنگ‌سازی و از طریق تلویزیون ،رادیو ،برگزاری کلاس‌هایی در ادارات ،مدارس ، مساجد و تریبون‌های نماز جمعه با همکاری روحانیون محترم شهرستان در خصوص ترافیک نموده است .پلیس راهور آق‌قلا همچنین برای کاهش تصادفات و تخلفات علاوه بر دایر نمودن کلاس‌ها برای اصلاح هندسی معابر (ماند خط‌کشی‌ها ، سرعت گاه‌ها ، تابلوها ، علائم ….) گامی در جهت فرهنگ‌سازی برداشته است .
فرمانده پلیس راهور شهرستان آق‌قلا در خصوص ایمنی رانندگان و موتورسواران گفت : از ابتدای سال ۹۴ تاکنون در سطح شهرستان ۵ تصادف فوتی داشته‌ایم که ۵ نفر آن راکبین موتورسوار و یک نفر نیز عابر پیاده بوده که براثر برخورد با موتور که خلاف جهت درحرکت بوده جان خود را ازدست‌داده است . علت بیشتر این تصادفات تردد موتور بدون چراغ در شب ، حرکت خلاف جهت یا سرعت بیش‌ازحد قانونی است . در تمامی تصادفات موتورسیکلت، علت اصلی فوت برخورد سر با جسم سخت می‌باشد لذا از تمامی موتورسواران عزیز خواهشمندیم که حتماً از کلاه ایمنی استفاده کنند و با سرعت مطمئنه در سطح معابر رانندگی کنند تا در مواقع لزوم عکس‌العمل مناسب را انجام دهند. همچنین در هنگام تردد در ساعات شب حتماً از سالم بودن چراغ موتور اطمینان کامل را حاصل نمایند و بدون چراغ در معابر تردد نکنند .
وی افزود : همچنین از خانواده‌های محترم خواهشمندیم که کنترل بیشتری بر فرزندان خود داشته و توصیه‌های لازم را در جهت رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی خصوصاً استفاده از کلاه ایمنی بر آن‌ها داشته باشند
سرگرد رایج در خصوص سوانح فوتی در شهرستان به خبرنگار ما گفت : در همه‌ی تصادفات فوتی شهرستان، موتورسیکلت دخیل بوده و همه متوفیان جوانان و نوجوانان می‌باشند و بیشتر آن‌ها براثر ضربه به سر فوت نموده‌اند . ما اعلام می‌داریم که علت اصلی فوت موتورسواران عدم استفاده از کلاه ایمنی و سرعت بیش‌ازحد می‌باشد .جا دارد که کمپینی تشکیل‌شده و از طریق سایت‌ها و خبرگزاری و تبلیغات مردم شریف این شهرستان را ترغیب به استفاده از کلاه ایمنی و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی نماییم تا بیش از این شاهد تصادفات ناگوار و از دست دادن عزیزان و جوانان این منطقه نباشیم .

  • نیما - 2015-12-05 در 9:30 ب.ظ

    با عرض سلام خدمت سایت ارکین.آیا صحت داره که شخصی با استفاده از کمک رانندگان به حمایت و کمک رسانی به ماموران راهنمایی و رانندگی شده است؟

    • شهروند - 2015-12-06 در 6:22 ب.ظ

      مگه راهنمایی رانندگی زیر نظر کلانتری شهرستان نیست؟(جز نیروی انتظامی)

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست