• تاریخ: 2014-12-15
  • شناسه خبر: 179
  • 486 بازدید

فرماندار : نرخ بیکاری در کلاله ۱۲٫۹ درصد است

ارکین نیوز- فرماندار شهرستان کلاله در شرق استان گستان نرخ بیکاری در این شهرستان را ۱۲٫۹ درصد اعلام کرد. به گزارش خبرنگار ایرنا ‘ نصرت برزگر ‘ روز یکشنبه در کارگروه اشتغال کلاله افزود: از آنجا که نرخ بیکاری ای ...

81425500-6140539

ارکین نیوز- فرماندار شهرستان کلاله در شرق استان گستان نرخ بیکاری در این شهرستان را ۱۲٫۹ درصد اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ‘ نصرت برزگر ‘ روز یکشنبه در کارگروه اشتغال کلاله افزود: از آنجا که نرخ بیکاری این شهرستان نسبت به میانگین استانی ۲٫۲ درصد بیشتر است، ضروریست مسوولان در زمینه ایجاد اشتغال بیش از پیش تلاش کنند تا با برنامه ریزی مناسب و ارائه تسهیلات لازم این شکاف کاهش پیدا کند.

فرماندار کلاله افزود: از هر یک هزار و ۱۰۰ نفر ورودی جویای کار به جامعه تنها ۵۱۰ نفر در سال مشغول به کار می شوند.

برزگر با بیان اینکه اشتغال پایدار، سبب کاهش بروز مشکلات فرهنگی و اجتماعی در جامعه می شود، گفت: مدیران بانک ها باید در موضوع پرداخت تسهیلات اشتغالزایی متقاضیان را دچار مشکل نکنند.

وی به اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه کلاله نیز اشاره کرد و گفت: این نهاد با اجرای طرح پرورش ماهی سردابی در این شهرستان زمینه اشتغال ۱۰ نفر را فراهم کرد.

‘ عبدی بدراق نژاد’ رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلاله نیز گفت: حدود ۴ هزار نفر جویای کار در این شهرستان وجود دارند که از این تعداد یک هزار نفر بانوان هستند.

مدیران حاضر در این جلسه گزارشی از فعالیت های انجام در بخش اشتغال دستگاه های مربوطه را ارائه کردند.

شهرستان ۱۱۰ هزار نفری کلاله در شرق استان گلستان قرار دارد.

ایرنا گلستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست