• تاریخ: 2015-03-09
  • شناسه خبر: 2288
  • 900 بازدید

فرماندار: جاده ترانزیتی آق قلا – اینچه برون نیازمند دوبانده شدن است

ارکین نیوز- فرماندار شهرستان مرزی آق قلا در استان گلستان تاکید کرد: جاده ترانزیتی این شهرستان به پایانه بین المللی اینچه برون نیازمند دوبانده شدن است. الیاس هیوه چی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: وجود پایانه مرزی ...

81534431-6323378
ارکین نیوز- فرماندار شهرستان مرزی آق قلا در استان گلستان تاکید کرد: جاده ترانزیتی این شهرستان به پایانه بین المللی اینچه برون نیازمند دوبانده شدن است.

الیاس هیوه چی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: وجود پایانه مرزی اینچه برون در شمال گلستان سبب افزایش حمل و نقل جاده ای شده است و محورهای ارتباطی موجود پاسخگوی حجم زیاد تردد نیست.

وی اظهار کرد: با افتتاح راه آهن بین المللی اینچه برون که چندی پیش با حضور روسای جمهوری ایران، ترکمنستان و قزاقستان صورت گرفت حجم تجارت کشورهای همسایه افزایش می یابد از این جهت لازم است برای سایر زیرساخت ها با شتاب بیشتری اقدام شود.

فرماندار آق قلا گفت: صرف نظر از این که راه ارتباطی این شهرستان به پایانه مرزی اینچه برون از کیفیت لازم برخوردار نیست و باید روکش آسفالت آن صورت گیرد، عرض آن نیز کم است.

هیوه چی خاطرنشان کرد: تردد زیاد به ویژه تریلرهای حمل بار در محور آق قلا – اینچه برون نیاز به دوبانده شدن این مسیر را بیش از پیش محسوس کرده است.

وی همچنین گفت: ۱۸۰ کارخانه و شرکت تولیدی در آق قلا وجود دارد که به سبب مشکلات سال های اخیر فقط ۳۰ درصد آن ها با ظرفیت پایین مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان این که حدود ۷۰ درصد جمعیت شهرستان آق قلا در روستاها زندگی می کنند، ابراز داشت: روستانشینی خود به خود اشتغالزاست از این جهت آق قلا در عرضه محصولات کشاورزی و دامی قطب تولید استان گلستان محسوب می شود.

فرماندار آق قلا ابراز امیدواری کرد: برنامه های دولت در حوزه اقتصادی و توجه به رونق بازار کسب و کار باعث فعال شدن هر چه بیشتر مراکز اقتصادی آق قلا و افزایش تولید در سایر بخش های کشاورزی و صنایع تبدیلی وابسته شود.

به گزارش ایرنا شهرستان آق قلا به فاصله ۲۰ کیلومتری شمال گرگان از مناطق دشت و بیابانی استان گلستان محسوب می شود.

فاصله مرکز آق قلا تا اینچه برون و پل شرقی که پایانه مرزی دو کشور ایران و ترکمنستان در آن قرار دارد حدود ۶۰ کیلومتر است که بخشی از آن از میان دشت های سرسبز و بقیه از مناطق بیابانی و شوره زار گذر می کند.

از بین تالاب های آلاگل، آجی گل و آلما گل که از جمله جاذبه های گردشگری استان گلستان محسوب می شود، آلاگل در غرب اینچه برون و در محور آق قلا به اینچه برون واقع است و آجی گل و آلماگل نیز در حوزه شهری اینچه برون قرار دارند.

  • محمدامین - 2015-03-11 در 10:30 ب.ظ

    انشا.. با پیگیریهای فرماندار زحمتکش شهرستان آق قلا و مدیرکل محترم راه وترابری گلستان شاهد این اتفاق خوش یمن باشیم. انشاا…

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست