• تاریخ: 2015-03-18
  • شناسه خبر: 2567
  • 776 بازدید

فرماندار:ایجاد دهکده توریستی آق قلاباعث جذب گردشگر ومعرفی فرهنگ و صنایع دستی منطقه می شود

ارکین نیوز-فرماندار شهرستان آق قلا در نشست پایان سال با خبرنگاران به ایجاد دهکده توریستی در شمال این شهر اشاره کردو گفت: فعالیت این دهکده توریستی باعث جذب گردشگر و معرفی فرهنگ و صنایع دستی این منطقه به استانهای مختلف کشو ...

IMG_5449
ارکین نیوز-فرماندار شهرستان آق قلا در نشست پایان سال با خبرنگاران به ایجاد دهکده توریستی در شمال این شهر اشاره کردو گفت: فعالیت این دهکده توریستی باعث جذب گردشگر و معرفی فرهنگ و صنایع دستی این منطقه به استانهای مختلف کشور می شود.

وی افزود:این دهکده توریستی برای دهیاران و شوراهای روستاها باید یک الگو باشد تا آنها هم در روستاهای خود این برنامه رادر سالهای بعد انجام دهند.

هیوه چی یک از پتانسیل خوب این شهرستان را مردم دانست و تصریح کرد:آنها در هر زمینه ای که نیاز به کمک باشد در برنامه های شهرستان ورود پیدا می کنند.

وی صنایع دستی را از دیگر ظرفیت های خوب این شهرستان عنوان نمود و اظهار داشت:آثار صنایع دستی قدیم روز به روز از بین میرود که با کمی فعالیت و زحمت می توان جلوی آن را گرفت و فعال کرد.
نماینده دولت تدبیر و امید در شهرستان آق قلا در ادامه به طرح عملیاتی آق قلای سبز اشاره نمود واضافه کرد:وضعیت فضای سبز شهر و روستاهای آق قلا بسیار ضعیف بوده و به آن توجه ای نشده است که با همکاری ادارات زیربط این مشکل برطرف گردد.
الیاس هیوه چی در خصوص تقویت فرهنگ مردم و استفاده از ظرفیت های آن گفت:اگر ما فرهنگ خود را رشد دهیم فرزندانمان از آسیب های اجتماعی دور خواهند ماندو باید از فرهنگ قدیم عبرت بگیریم تا در آینده دچار مشکل نشویم.

فرماندار شهرستان آق قلا در پایان به سه پروژه مهم سال جدید اشاره کرد و افزود:میدان چهار راه مرگ با اعتباردو میلیارد و ششصد میلیون تومان،تعریض پل شهید باهنر با اعتبار یک میلیارد و دویست میلیون تومان و بازسازی پل باستانی با اعتبار اولیه سیصد میلیون تومان از جمله پروژه های مهم سال جدید می باشد که استارت آنها در دهه فجر امسال زده شده است.
گفتنی است در این نشست خبری خبرنگاران سایت های ارکین نیوز ، مارقوش صحرا ، ترکمن نیوز ، اولکامیز ، اسپی دژ ، روزنامه ایران و همشهری و واحد خبر سیما حضور داشتند.
هیات تحریریه ارکین نیوز
Agh-gala-B-_249_Copy

  • مارال - 2015-03-19 در 7:42 ق.ظ

    کاش مکان دیگری را برای این دهکده درنظر می گرفتند.به نظرم مسیر آق قلا به گنبد برای این دهکده مناسبتر بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست