• تاریخ: 2015-01-15
  • شناسه خبر: 653
  • 2,492 بازدید

فرماندار آق قلا :اجازه نمی دهم عده ای با سلامت مردم بازی کنند

ارکین نیوز-شهرستان آق قلا مانند بسیاری از شهرهای استان گلستان فاقد یک کشتارگاه مجهز و مدرن است و سیاست دولت نیز بر این است که برای کاهش هزینه ها و نظارت بهتر در این موضوع ، کشتارهای صنعتی و نیمه صنعتی متمرکز به مرکزیت یک ...

1407996202_img_8979

ارکین نیوز-شهرستان آق قلا مانند بسیاری از شهرهای استان گلستان فاقد یک کشتارگاه مجهز و مدرن است و سیاست دولت نیز بر این است که برای کاهش هزینه ها و نظارت بهتر در این موضوع ، کشتارهای صنعتی و نیمه صنعتی متمرکز به مرکزیت یک شهر بزرگ را راه اندازی کند .

شنیده می شود مسئولین شهرستانی به قصابان اعلام کرده اند که جهت قصابی گاو و گوسفند خود به کشتارگاه صنعتی مجهزی که در شمال شهرستان آق قلا به نام کشتارگاه صنعتی اینچه برون معروف است مراجعه کنند ولی گفته می شود قصابان آق قلا به دلایلی با انجام این کار موافق نیستند.

فرماندار شهرستان آق قلا نیز در جلسه ای اعلام کرده که اجازه نمی دهد که  قصابان شهر آق قلا فقط به منافع شخصی خود بیاندیشند و اجازه نمی دهد عده ای با سلامت مردم  بازی کنند.

حالا قضیه مهم این است که در حال حاضر قصابان آق قلا جهت قصابی گاو گوسفند خود به کشتارگاه قدیمی  گرگان مراجعه می کنند در حالیکه کشتارگاه تمام صنعتی اینچه برون آق قلا جهت همکاری متقابل اعلام آمادگی کرده است ولی آنها حاضر به همکاری نیستند.

۲۳ مرداد ۹۳ بود که با حضور استاندار گلستان و وزیر جهادکشاورزی، کشتارگاه صنعتی دام سنگین و سبک اینچه برون در شهرستان آق قلا افتتاح شد.

این کشتارگاه صنعتی در زمینی به مساحت ۳۵ هکتار احداث شده که فضای اصلی آن ۸هزار مترمربع میباشد.

ساخت این کشتارگاه ۲۲۰ میلیارد ریال هزینه داشته که ۷۰ میلیارد ریال آن از طریق تسهیلات بانکی تأمین شده و مابقی آن بر عهده سرمایه گذاران طرح بوده است.

در همان روز  افتتاح فاز اول این کشتارگاه برای ۱۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده  که با تکمیل فازهای بعدی قابلیت اشتغالزایی برای ۴۰۰ نفر را خواهد داشت.

این طرح، به عنوان یک طرح سبز شناخته میشود زیرا ضایعات آن آلاینده طبیعت نیست و بازیافت می شود ؛ همچنین این مرکز مجهز به تصفیه خانه است که آب مورد نیاز خود را از طریق تصفیه و پالایش آبهای مصرف شده تأمین می نماید.

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست