• تاریخ: 2015-10-06
  • شناسه خبر: 9081
  • 410 بازدید

فرماندارگنبد: در حادثه منا ۴۳ نفر از حجاج گنبدی جان باختند

ارکین نیوز-معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس در مراسم بزرگداشت حجاج حادثه منا گفت: در این فاجعه غمبار ۴۹ نفر از استان گلستان جان خود را از دست دادند که ۴۳ نفر آنان از دو کاروان گنبدکاووس بودند. محمد حمیدی ف ...

ارکین نیوز-معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس در مراسم بزرگداشت حجاج حادثه منا گفت: در این فاجعه غمبار ۴۹ نفر از استان گلستان جان خود را از دست دادند که ۴۳ نفر آنان از دو کاروان گنبدکاووس بودند.

محمد حمیدی فرماندار عصر یکشنبه، در مسجد قائمیه گنبد با اعلام این خبر افزود: گفت: ۳۱ نفر از جانباختگان از خود شهرستان گنبد هستند.

وی گفت: در گروه دوم اجساد ۱۸تن دیگر به استان گلستان منتقل شدند که جهت تشخیص هویت انان، خانواده های جان باختگان به گرگان خواهند رفت و عزیزان خود را شناسایی خواهند کرد، گرچه DNA و کالبدشکافی آنان در تهران انجام شده است.

@مظلومیت جانباختگان منا باید سینه به سینه بازگو شود

فرماندار ویژه گنبد ادامه داد: جان باختن این عزیزان بسیار مظلومانه بوده است و باید مظلومیت آنان سینه به سینه بازگو شود.

وی اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران، چنان این اتفاق را محکوم کرد و مقتدرانه ایستاد که باعث واکنش های متفاوت دنیای اسلام و بیداری آنان شد.
کشته شدن بیش از ۴هزار نفر چیزی جز بی تدبیری آل سعود نیست

معاون استاندار گفت: کشته شدن بیش از چهار هزار نفر در این حادثه چیزی جز بی تدبیری حاکم آل سعود نیست و کمیته حقیقت یاب تا واقعیت موضوع را کشف نکند ساکت نخواهد نشست و همه ما دست به دست هم دهیم و یکپارچه این حادثه را محکوم نمائیم.

وی گفت: با توجه به اینکه طی یک هفته این اجساد در مکان های مختلف نگهداری شده است و شرایط نگهداری متفاوت بوده است، امکان تشخیص هویت آنان ساده نیست و برای اینکه اگر اشتباهاتی رخ دهد باعث ابهامات نشود، از خانواده آنان خواستیم برای تشخیص هویت جان باخته خود به گرگان روند.
آل سعود باید پاسخگوی این جنایت باشد
قابوسنامه

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست