• تاریخ: 2016-09-12
  • شناسه خبر: 20499
  • 291 بازدید

فرش ترکمن به یاد شهدای منا بافته می شود

ارکین نیوز- رئیس سازمان حج و زیارت کشور از مساعدت این سازمان برای بافت اثری هنری (فرش ترکمن) توسط خانم خانجانی از هنرمندان حوزه فرش ترکمن در گنبدکاووس برای بزرگداشت یاد شهدای منا خبر داد. سعید اوحدی یکشنبه شب درحاشیه دید ...

ارکین نیوز- رئیس سازمان حج و زیارت کشور از مساعدت این سازمان برای بافت اثری هنری (فرش ترکمن) توسط خانم خانجانی از هنرمندان حوزه فرش ترکمن در گنبدکاووس برای بزرگداشت یاد شهدای منا خبر داد.

سعید اوحدی یکشنبه شب درحاشیه دیدار با جمعی از خانواده های شهدای منا در گنبدکاووس که دکتر حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور در امور فرهنگی نیز حضور داشت، گفت: هزینه بافت این فرش توسط این سازمان و با مشارکت امور فرهنگی ریاست جمهوری تامین می شود.
وی با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با خانواده جان باختگان فاجعه منا، افزود: سخنان رهبری فصل الخطاب است و امیدواریم دهان هایی که با پول عربستان برای پیگیری نکردن فاجعه منا بسته شده، به برکت خون شهیدان باز شود.
اوحدی اضافه کرد: مطالبات رهبری برای محکومیت جنایت آل سعود و پیگیری حق و حقوق بازماندگان فاجعه منا با همکاری دستگاه های متولی با محوریت دستگاه دیپلماسی تا حصول نتیجه، پیگیری می شود.
در این دیدار که مدیرکل حج و زیارت گلستان، معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس، امام جمعه و رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان نیز حضور داشتند، ازسوی خانواده شهید تاج محمد پاریخی یک قطعه قالیچه ترکمن به همسر رئیس سازمان حج و زیارت اهدای شد.
درجریان فاجعه منا در روز عید قربان پارسال، ۳۱ نفر از حاجیان شهرستان ۳۶۰ هزار نفری گنبدکاووس که درشرق استان گلستان واقع است ، شهید شدندکه تماما از اهل سنت و ترکمن بودند/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست