• تاریخ: 2016-06-19
  • شناسه خبر: 18698
  • 814 بازدید

فرزند یکی از شهدای ترکمن فاجعه منا: دوست داریم به دیدار رهبری برویم

ارکین نیوز:فرزند یکی از شهدای ترکمن گنبدی فاجعه منا گفت: ما از همدلی رهبر انقلاب با خانواده شهدای منا سپاسگزاریم و دوست داریم به دیدار ایشان برویم و بیعتی دوباره داشته باشیم. آسیه پدری فرزند نازمحمد پدری، در گفتگو با خبر ...

ارکین نیوز:فرزند یکی از شهدای ترکمن گنبدی فاجعه منا گفت: ما از همدلی رهبر انقلاب با خانواده شهدای منا سپاسگزاریم و دوست داریم به دیدار ایشان برویم و بیعتی دوباره داشته باشیم.

آسیه پدری فرزند نازمحمد پدری، در گفتگو با خبرنگار ما با اذعان به این مطلب افزود: خیلی گره ها وجود دارد که تنها با تدبیر رهبر انقلاب باز خواهد شد.

وی ادامه داد: این روزها صحبت از پرداخت ۲۵ میلیون تومان به خانواده های شهدای مناست در حالیکه این مسئله مربوط به گذشته است و در همان هفته اول و در اوج داغ و غم که گویا به خانواده ها جایزه میدهند با خدم و حشم و تصویر برداری این مبلغ پرداخت شد و بعد از گذشت ۹ ماه خبری از باقی مبلغ بیمه نیست.

دختر شهید فاجعه منا با ابراز ناراحتی از کوتاهی های انجام شده در پیگیری جدی محاکمه عاملان اصلی فاجعه، اضافه کرد: چرا وزارت خارجه جدی به قضیه نپرداخته است اگر هم کاری انجام داده اند ،چرا از روند پیشرفت آن اطلاع رسانی درستی نشده است؟

وی با اعلام این مطلب که حج و زیارت هم در این خصوص کوتاهی هایی داشته ولی تا کنون به کوتاهی خود اذعان نکرده است اظهار کرد: چرا هنوز ما ۵ پیکر مفقود در استان داریم ؟ چرا تعیین تکلیف نمی شوند؟

آسیه پدری در ادامه خواستار اقدام جدی حج و زیارت با بسته شدن حج شد و گفت: چرا پس از ۹ ماه سکوت، پیگیری کار خانواده های شهدای منا به اِن جی اُی مردم نهاد سپرده شده است؟

پدری یادآور شد: انجمن کشوری خانوادۀ شهدای منا دوشنبه سی و یکم خرداد قرار هست در یک نشست خبری در تهران رونمایی شود تا پس از این پیگیریهای حقوقی و فعالیت های فرهنگی را پیگیر باشند.

دختر این شهید ترکمن منا افزود: بعد از گذشت این مدت هنوز دلیل اصلی شهادت این حجاج مشخص نشده است و در فوت نامه هر یک چیزی نوشته اند، مثلا برای یکی خفگی در اذهام جمعیت، یکی استنشاق گاز و دیگری آفتاب و زدگی و … چرا جمع بندی درستی از علت شهادت این عزیزان نمی کنند؟
وی در پایان از آحاد مردم و مسئولین خواست از بکاربردن واژه جانباخته برای این حجاج پرهیز کنند و واژه شهید را بکار ببرند.
قابوسنامه

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست