• تاریخ: 2016-01-02
  • شناسه خبر: 12658
  • 366 بازدید

علمای اهل سنت استان گلستان اعدام “شیخ نمر” را محکوم کردند

ارکین نیوز-علمای اهل سنت استان گلستان اعدام “شیخ نمر” روحانی برجسته جهان اسلام، را محکوم کردند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، علمای اهل سنت استان گلستان با اشاره به اعدام شیخ نمر با بیان اینکه آل سعود مام ...

ارکین نیوز-علمای اهل سنت استان گلستان اعدام “شیخ نمر” روحانی برجسته جهان اسلام، را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، علمای اهل سنت استان گلستان با اشاره به اعدام شیخ نمر با بیان اینکه آل سعود ماموریت ایجاد اختلاف بین مسلمانان را دارد، اظهار داشتند: با این اقدام راه سقوط رژیم سعودی هموار خواهد شد.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در گفت‌وگو با تسنیم با ابراز تاسف از اعدام شیخ نمر گفت: این عالم ربانی به علت اجرا و گسترش مسائل دینی و مذهب خود اعدام شده و از دنیا اسلام می خواهیم که در این زمینه برخورد لازم را داشته باشند.

آخوند نوری‌زاد افزود: جهان اسلام باید با این برخوردهای ناعادلانه و ناشایست دولت سعودی برخورد کند.

وی تصریح کرد: این اقدام نشان از آن دارد که در کشور عربستان هیچ‌گونه آزادی بیان، آزادی مذهب و آزادی افراد وجود ندارد.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس تصریح کرد: این اقدام قلب همه مسلمانان جهان را جریحه‌دار کرده و این اقدامات از سوی استکبار جهانی برای ایجاد تفرقه و اختلاف بین ملسمانان انجام می‌شود.

آخوند عبدالباسط نوری‌زاد گفت: شیخ نمر عالمی ربانی بود که گناهی مرتکب نشد و تنها به علت تبلیغ دین و مذهب خود جان خود را از دست داد که نشان از نبود آزادی تبلیغ در عربستان است.

امام جمعه اهل سنت نگین شهر هم با محکوم کردن این اقدام دولت عربستان گفت: این عالم برجسته برای تلبغ دین اسلام جان خود را از دست داد و باید جهان اسلام عکس‌العمل مناسبی نشان دهند.

آخوند ابوبکر خوجملی اظهار داشت: این اقدام توطئه دشمنان و استکبار جهانی است و از مجامع بین‌المللی تقاضا داریم که نسبت به این اقدام دولت سعود که سبب جریحه‌دار شدن قلب مسللمانان شده عکس‌العمل نشان دهد.

مدیر حوزه علمیه فاروقیه سقریلقی شهرستان آق‌قلا هم در این‌باره اظهار داشت: شیخ نمر یک روحانی مبارز بود که حکام سعودی از ترس حرف‌های ایشان دست به اعدام این روحانی بزرگوار زدند.

آخوند سلاق افزود: این نشان از بی‌عدالتی حکومت آل سعود است و اعدام شیخ نمر ضربه سنگینی بر پیکره حکومت آل سعود وارد خواهد کرد.

وی تصریح کرد: با این اقدام ،دولت عربستان جهان اسلام را بیدار کرده و راه سقوط برای این رژیم هموار خواهد شد.

مدیر حوزه علمیه فاروقیه سقریلقی شهرستان آق‌قلا گفت: عربستان مأموریت ایجاد تفرقه بین مسلمانان و ضربه زدن به آنها را دارد و با این اقدام خلاف اخلاق و دین سبب نفرت بیش از پیش جهانیان از این رژیم ظالم خواهد شد.

امام جمعه اهل سنت پیرواش هم در گفت‌وگو با تسنیم گفت: شیخ نمر برای پایان دادن به تبعیض‌ها بر علیه شیعیان کشور عربستان تلاش می‌کرد و این اقدام دولت سعودی سبب خشم مسلمانان خواهد شد.

آخوند سن سبلی اظهار داشت: شیخ نمر برای انجام امور دینی به شهادت رسیده و من به عنوان یک طلبه اهل سنت این اقدام را محکوم می‌کنم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست