• تاریخ: 2020-08-03
  • شناسه خبر: 30015
  • 264 بازدید

عارف نیا:جوانان ناقلان مرگ کرونا برای کهنسالان در گلستان

ارکین نیوز-معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ۹۰ درصد مرگ و میر ناشی از کرونا در استان گلستان مربوط به افراد بالای ۷۰ سال و ۷۰ درصد مربوط به افراد بالای ۶۰ سال است. سراج‌الدین عارف‌نیا بعد از ظهر امروز در جلسه ست ...

ارکین نیوز-معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ۹۰ درصد مرگ و میر ناشی از کرونا در استان گلستان مربوط به افراد بالای ۷۰ سال و ۷۰ درصد مربوط به افراد بالای ۶۰ سال است.

سراج‌الدین عارف‌نیا بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در گلستان اظهار کرد: اوج گرفتن دوباره کرونا در گلستان از زمان عروسی‌ها بود و متاسفانه با این اتفاق شرایط را برای همه سخت کرد.

وی ادامه داد: هنوز هم راهکار مناسبی برای عروسی‌ها دیده نشده و به نظر من بهترین راهکار برخوردهای قاطع و سریع با برگزارکنندگان عروسی و سایر مراسم‌های تجمعی است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با اشاره به آمارهای بستری در بیمارستان‌های استان در مردادماه تا روز گذشته اظهار کرد: در حال حاضر روند بستری بیماران طی دو هفته اخیر در بیمارستان‌های کلاله، مطهری گنبدکاووس، مطهری گنبدکاووس، پیامبر اعظم (ص) گنبدکاووس، بیمارستان آزادشهر، بیمارستان‌های پنج آذر و صیاد شیرازی گرگان و بیمارستان آق‌قلا کاهشی است.

عارف‌نیا گفت: همچنین در بیمارستان بندرگز و کردکوی روند افزایشی بوده و بیمارستان بندرترکمن و علی‌آبادکتول نیز روند ثابتی را داشته است.

وی اضافه کرد: معتقدم همیشه در زمان اعیاد به دلیل اصرار بیمار بر ترخیص و عدم بستری در بیمارستان‌ها، آمارهای بستری‌ها همیشه کاهشی بوده است.

سراج‌الدین عارف‌نیا گفت: با توجه به پشت سر گذاشتن عید قربان، این روند کاهشی در شهرهای ترکمن نشین و مرکز استان بدون شک نمی‌تواند معیاری برای تصمیم‌گیری باشد چون همین امروز شاهد افزایش مراجعه به بیمارستان‌ها بوده‌ایم.

وی بیان کرد: من نگرانم که با اتکا به این آمارها تصمیم‌گیری‌ها تغییر کرده و ما دوباره شاهد افزایش شیوع باشیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: بیشترین آمار بستری‌ها در استان گلستان افراد بالای ۴۰ سال بوده که ۸۰ درصد بستری‌ها را شامل می‌شود.

عارف‌نیا گفت: ۱۱ درصد بستری‌ها مربوط به افراد ۳۰ تا ۴۰ سال و بیش از چهار درصد بستری‌های ما مربوط به سن ۲۰ تا ۳۰ سال بوده است.

وی متذکر شد: ۹۰ درصد مرگ و میر ناشی از کرونا در استان گلستان مربوط به افراد بالای ۷۰ سال و ۷۰ درصد مربوط به افراد بالای ۶۰ سال است و این زنگ خطری است که باید مراقب رفتارهایمان باشیم که خدای ناکرده ویروس را به پدر و مادرها و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها انتقال ندهیم و این ضرورت رعایت هرچه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی را نشان می‌دهد./فارس