• تاریخ: 2015-05-10
  • شناسه خبر: 3889
  • 25,602 بازدید

طرح بزرگ گردشگری دریایی با مشارکت ترکیه ای ها در بندرترکمن اجرا می شود

ارکین نیوز-مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از اجرایی شدن طرح بزرگ گردشگری دریایی در استان گلستان خبر داد. ابراهیم کریمی در گفتگو با خبرنگار مانا تصریح کرد: سرمایه گذاران ایرانی با مشارکت سرما ...

images (19)
ارکین نیوز-مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از اجرایی شدن طرح بزرگ گردشگری دریایی در استان گلستان خبر داد.

ابراهیم کریمی در گفتگو با خبرنگار مانا تصریح کرد: سرمایه گذاران ایرانی با مشارکت سرمایه گذاران ترکیه ای اقدام به اجرای طرح بزرگ گردشگری دریایی در بندر ترکمن می کنند.
وی با اشاره به اینکه کلیات این طرح گردشگری در کار گروه گردشگری استان به تصویب رسیده است، گفت: با واگذاری زمین به این سرمایه گذاران شاهد آغاز به کار این پروژه بزرگ خواهیم بود.
به گفته مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح گردشگری در ساحل بندر ترکمن ۳۰ هکتار است.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان یادآور شد: البته سرمایه گذاران بخش خصوصی مقداری زمین نیز در محدوده آبهای خلیج گرگان برای اجرای طرح های گردشگری داخل آب درخواست کرده اند.
وی اذعان داشت: بنا به گفته سرمایه گذاران قرار است در طرح بزرگ گردشگری دریایی بندر ترکمن، کلبه هایی داخل آب برای استراحت گردشگران ساخته شود.
کریمی خاطرنشان کرد: به منظور تامین زمین مورد نیاز از سوی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان جلساتی با اداره مسکن و شهرسازی استان برگزار کرده ایم.
وی گفت: امیدواریم به زودی زمین مورد نیاز در اختیار سرمایه گذاران بخش خصوصی برای اجرایی شدن طرح های گردشگری دریایی قرار گیرد.
این مقام مسئول در استان گلستان اذعان داشت: یکی از مشکلات بر سر راه تامین زمین، قرار گیری زمین درخواستی در حریم ۶۰ متر است.
وی خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود امسال شاهد عملیات اجرایی طرح بزرگ گردشگری دریایی بندر ترکمن باشیم.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در ادامه سخنان خود عنوان کرد: هتل پنج ستاره، ویلا، فروشگاه‌های بین‌المللی، فرودگاه اختصاصی، تاسیسات ورزش‌های آبی و دریایی در این پروژه ایجاد خواهد شد.
وی اظهار داشت: طرح مطالعاتی به منظور ایجاد این مجموعه گردشگری ساحلی و دریایی توسط گروه مهندسین مشاور برای سرمایه گذاران ترکیه تهیه شده است.
این مقام مسئول در استان گلستان با بیان اینکه اجرای زیرساخت‌ تمامی تاسیسات زیربنایی این پروژه اعم از آب، برق، گاز و تجهیزات مربوط به فرودگاه این پروژه به پایان رسیده است.
کریمی اظهار کرد: با اجرایی شدن این پروژه منحصر به فرد در استان گلستان، گردشگری دریایی در سواحل گلستان متحول خواهد شد.
به گفته وی، استان گلستان با دارابودن سواحل زیبا و خلیج آرام گرگان دارای از پتانسیل بالایی در بخش توسعه گردشگری دریایی برخوردار است.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان اظهار امیدواری کرد: طی سالهای آینده شاهد ورود بیشتر سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ایجاد امکانات گردشگری در نقاط مختلف استان گلستان به ویژه سواحل آن باشیم.
وی تاکید کرد: در این صورت می توانیم بخش قابل توجهی از گردشگرانی که در طول سال به سواحل گیلان و مازندران سفر می کنند را به سواحل گلستان جذب کنیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست