• تاریخ: 2015-10-17
  • شناسه خبر: 9479
  • 924 بازدید

طرح احداث تاسیسات آب شیرین‌کن بندرترکمن و گمیشان

ارکین نیوز – طرح مجتمع آب شیرین کن بندرترکمن و گمیشان در ضلع شرقی جاده بندرترکمن به کردکوی نرسیده به روستای نیاز آباد، روبروی میدان اسب دوانی در حال احداث میباشد. به گزارش خبرنگار ارکین نیوز در غرب استان ؛ مراسم کل ...

ارکین نیوز – طرح مجتمع آب شیرین کن بندرترکمن و گمیشان در ضلع شرقی جاده بندرترکمن به کردکوی نرسیده به روستای نیاز آباد، روبروی میدان اسب دوانی در حال احداث میباشد.
به گزارش خبرنگار ارکین نیوز در غرب استان ؛ مراسم کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی ایجاد تاسیسات آب شیرین کن شهرهای بندرترکمن و گمیشان در روستای نیازآباد شهرستان ترکمن در دهه فجر ۱۳۹۳ آغاز شد .
این پروژه عظیم به منظور تامین آب شرب مردم شهرستانهای ترکمن و گمیشان و با هدف تامین، جمع آوری، انتقال و ذخیره سازی آب شرب با اعتباری بالغ بر ۳۰میلیارد تومان از محل فاینانس عملیات اجرایی آن آغاز گردید.
طرح ایجاد تاسیسات آب شیرین کن بندر ترکمن و گمیشان به روش BOO با مشارکت شرکت رعد آب جنوب انجام می‌شود.

این طرح شامل تامین مالی ، طراحی، تهیه و خرید، اجرای، نصب و راه اندازی ،بهره برداری ، نگهداری و مالکیت به مدت ۱۵ سال است.

قرار بود این طرح طی مدت ۱۴ ماه به شرکت آب و فاضلاب گلستان تحویل می شود.
گفتنی است تفاهم‌نامه طرح ایجاد تاسیسات آب شیرین‌کن شهرستان های بندرترکمن و گمیشان استان گلستان با روش جدید سرمایه‌گذاری با حضور وزیر نیرو با مشارکت بخش خصوصی امضاء شد.
در حال حاضر آب شهرهای بندرترکمن و گمیشان از مجتمع آبرسانی شهرستان کردکوی تامین میشود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست