• تاریخ: 2014-12-13
  • شناسه خبر: 170
  • 792 بازدید

صدور کارت ملی هوشمند برای گنبدی ها

ارکین نیوز- سرپرست اداره ثبت احوال گنبد گفت: کارت ملی هوشمند در هفته ثبت و احوال برای گنبدی ها صادر می شود. به گزارش خبرنگار مهر، عبدالناصر دولو عصر پنجشنبه، در گفتگو با خبرنگاران گفت: ثبت وقایع حیاتی یکی از برنامه های م ...

IMG18144344

ارکین نیوز- سرپرست اداره ثبت احوال گنبد گفت: کارت ملی هوشمند در هفته ثبت و احوال برای گنبدی ها صادر می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالناصر دولو عصر پنجشنبه، در گفتگو با خبرنگاران گفت: ثبت وقایع حیاتی یکی از برنامه های مهم ثبت احوال است، متاسفانه بیمارستان ها لیست متولدین را دست نویس ارسال می کنند و خواستار تصحیح این روند هستیم.

وی همچنین به همکاری خوب دهیاران اشاره کرد و گفت: ثبت این وقایع با کمک دهیاران روند خوبی دارد.

دولو در ادامه ضمن اشاره به همکاری مدارس در عکس دار کردن دسته جمعی شاسنامه ها نیز گفت: از ۱۵ مهر ماه تا کنون ۳۰۰ جلد شناسنامه با همکاری مدیران عکس دار شده است.

سرپرست اداره ثبت احوال گنبد همچنین از راه اندازی پروژه صدور کار ملی هوشمند در اداره مرکزی پست گنبد، دفتر پیشخوان خدمات ثبت احوال در روستای بی بی شیروان، دفتر پیشخوان شهری صدور کارت ملی هوشمند در شهر گنبدکاووس در هفته ثبت احوال خبر داد.

در ادامه، عبدالحسین مهماندوست، معاون فناوری و اطلاعات ثبت احوال گنبد کاووس نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از میزان تولد و فوت شهرستان پرداخت و گفت: در هشت ماه امسال پنج هزار و ۸۶۳ مورد ولادت در گنبد ثبت شده که در سال گذشته و در مدت مشابه ۵ هزار و ۸۶۱ مورد بوده است.

وی تعداد ولادت در نقاط شهری را دو هزار و ۳۸۵ مورد و در نقاط روستایی سه هزار و ۴۷۸ مورد عنوان کرد.

وی همچنین در خصوص فوت شدگان نیز گفت: طی هشت ماه اول امسال ۹۶۱ فوت شدند که از این تعداد ۴۳۲ نفر شهری، ۵۰۰ نفر روستایی وتعدادی نیز مربوط به پرونده های معوقه است.

مهماندوست در ادامه ازدواج های ثبت شده در این شهرستان در هشت ماهه سال ۹۳ را نیز دو هزار و ۶۹۵ مورد ازدواج عنوان کرد که یک هزار و ۲۲۵ مورد در حوزه شهر و ۴۷۰ مورد در حوزه روستایی به ثبت رسیده است.

معاون فناوری و اطلاعات ثبت احوال گنبدکاووس در خصوص پرونده های راکد موجود در این اداره نیز گفت: تعداد یک هزار و ۴۷۳ پرونده شناسنامه راکد در این اداره داشتیم که پس از بررسی تا کنون تعداد ۲۰۰ فوتی و ۱۰۲ نفر در قید حیات شناسایی شده اند و ۲۱۶ سند نیز مربوط به شهرستانهای همجوار بوده که به این شهرستان ها منتقل شده است.

مهماندوست یادآور شد ۹۵۵ نفر از پرونده های راکد هنوز شناسایی نشده اند که به پیشنهاد معاون سیسی اجتماعی فرمانداری مصوب شد جلسه ای با حضور ادارات خدماتی در هفته آتی گذاشته شود تا در شناسایی این تعداد پرونده اداره ثبت احوال را یاری کنند.

علی علیاری، معاون سیاسی امنیتی فرماندار گنبدکاووس نیز در این جلسه گفت: ثبت به موقع وقایع حیاتی در شهرستان باعث برنامه ریزی بهتر مدیران می شود، جایگاه ثبت وقایع حیاتی گنبد در استان جایگاه خوبی است و این باعث از مشکلات و ضعف های برنامه ریزی مدریتیت ها جلوگیری شود.

وی در خصوص همکاری مدارس برای عکس دار کردن شناسنامه نیز گفت: اگر دانش آموزان به تنهایی در این مورد اقدام کنند هم وقت زیادی از آنها گرفته خواهد شد و خارج بودن دانش اموزان از محیط آموزشی نیز آسیب هایی را به همراه خواهد داشت که خوشبختانه آموزش و پرورش چه در این حوزه و چه در حوزه های دیگر همکاری خوبی دارد.

مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست