• تاریخ: 2015-07-03
  • شناسه خبر: 5649
  • 1,723 بازدید

صدای سوت قطار مسافربری گرگان – اینچه برون بزودی به صدا در می آید

ارکین نیوز- استاندار گلستان با یادآوری تحقق پی در پی قول ها و برنامه های مرتبط با سفر سال گذشته رییس جمهور به این استان گفت: با هماهنگی و اقدامات انجام شده، بزودی صدای سوت قطار مسافربری گرگان – اینچه برون به صدا در ...

2275
ارکین نیوز- استاندار گلستان با یادآوری تحقق پی در پی قول ها و برنامه های مرتبط با سفر سال گذشته رییس جمهور به این استان گفت: با هماهنگی و اقدامات انجام شده، بزودی صدای سوت قطار مسافربری گرگان – اینچه برون به صدا در می آید.

حسن صادقلو عصر پنجشنبه در دیدار با برخی از مدیران دستگاههای اجرایی ذیربط به منظور راه اندازی این قطار مسافربری افزود: البته باید در ادامه این مسیر گام ها و برنامه های اساسی در نظر گرفته شود.

وی اظهار کرد: در گام اول باید بدانیم ظرفیت و تقاضا برای سفر ریلی به اینچه برون به چه میزان است و سپس با توجه به این مهم درخواست (خرید) قطار مسافربری نمائیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر ما باید متعهد شویم تا ۵۰ درصد هزینه این قطار را تامین نمائیم و از سوی دیگر ۴۰ درصد ظرفیت قطار برای حرکت از مبداء به مقصد و بالعکس باید تکمیل شود.

صادقلو گفت: اگر این دو شرط رعایت شود، یک هفته بعد از درخواست و تنظیم صورتجلسه، راه آهن جمهوری اسلامی قطار را در اختیار اداره کل تابعه شمال شرق کشور قرار می دهد.

استاندار گلستان افزود: ما به برقراری این قطار در مسیر مذکور توجه و تعصب ویژه ای داریم و باید از محل ایستگاه راه آهن تا بازارچه مرزی اینچه برون وسایط نقلیه مناسب برای مسافرین در نظر گرفته شود.

به گفته صادقلو تغییر و تحول در بازارچه مرزی باید انجام شود تا مردم میل و رغبت بیشتری برای حضور و خرید داشته باشند.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر باید امکانات گردشگری و تفریحی از سوی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان در محدوده بازارچه جانمایی و احداث شود تا تمایل برای حضور بیشتر باشد.

وی یادآور شد: در طول مسیر ضمن احداث ایستگاه های مختلف، سرعت نقل و انتقال باید بیشتر باشد و از سوی دیگر تسهیلات ویژه ای برای افرادی که می خواهند بار بیاورند، در نظر گرفته شود.

صادقلو گفت: همچنین بنا داریم تا میزان تردد (غیرریلی) در مسیر گرگان به گنبدکاووس محدود شود تا بتوانیم با مستندات لازم، خط آهن ویژه گرگان به گنبدکاووس را به عنوان پیش زمینه خط آهن گرگان – بجنورد – مشهدمقدس راه اندازی کنیم.

وی تاکید کرد: بدون شک خط ریلی هم کم هزینه می باشد و هم نسبت به سایر خطوط نقل و انتقال، حوادث بسیار پایینی دارد.

مسوولان راه آهن، فرماندار گنبد، فرمانده مرزبانی و مدیرکل میراث فرهنگی گلستان و شمار دیگری از مسوولان ذیربط اعضای حاضر در این جلسه بودند که به بیان دیدگاههای حوزه کاری خود در این رابطه پرداختند.

بازارچه مرزی اینچه برون در شمال استان گلستان و حوزه شهرستان گنبدکاوس بین دو کشور ایران و ترکمنستان فعال است.

راه آهن اینچه برون سال گذشته با حضور دکتر حسن روحانی و روسای جمهور دو کشور همسایه ترکمنستان و قزاقستان مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت.

اینچه برون در کریدور اصلی بین المللی کشورهای همسایه ایران قرار دارد.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست