• تاریخ: 2015-02-01
  • شناسه خبر: 1259
  • 547 بازدید

شهر تاریخی گمیشان ، عدم ساماندهی در جذب گردشگر ، کدام ارگان مقصر است

ارکین نیوز – وبلاگ گمیشان ما در هفتم فرودین ماه ۹۳ مطلبی را با عنوان شهر تاریخی گمیشان ، عدم ساماندهی در جذب گردشگر ، کدام ارگان مقصر است را منتشر کرد که حاوی نکات قابل تاملی بود . امسال هم تعطیلات نوروزی نزدیک است ...

5-06

ارکین نیوز – وبلاگ گمیشان ما در هفتم فرودین ماه ۹۳ مطلبی را با عنوان شهر تاریخی گمیشان ، عدم ساماندهی در جذب گردشگر ، کدام ارگان مقصر است را منتشر کرد که حاوی نکات قابل تاملی بود .

امسال هم تعطیلات نوروزی نزدیک است و کسانی که متولی ساماندهی گردشگر در این شهر تاریخی هستند از الان تدبیر بیاندیشند که مثل تعطیلات نوروزی گذشته ، گمیشان بی نصیب از جذب گردشگر نباشد.

متن کامل گزارش وبلاگ گمیشان ما به شرح ذیل است:

از تعداد ۳۵ آلاچیق نوروزی که در استان گلستان برپا شده است تنها یک آلاچیق سهم شهرستان گمیشان شده که آنهم در بسته و خالی از هرگونه امکانات و راهنما رها شده است.

 بنا به اظهارات قربان عباسی رییس میراث فرهنگی استان گلستان تعداد ۳۵ آلاچیق  در راستای معرفی فرهنگ، آداب و رسوم، صنایع دستی و غذاهای سنتی قوم ترکمن و همچنین سایر اقوام در استان برپا شده اند.
در این آلاچیق ها غذاهای سنتی، صنایع دستی و زیرورآلات نیز ارائه می شود و در برخی از آن ها نیز غرفه های عکاسی در نظر گرفته شده تا مسافران با لباس های محلی اقوام عکس بگیرند و همانجا عکس های خود را دریافت کنند.

متاسفانه تنها آلاچیقی که سهم شهرستان گمیشان شده و در ورودی گمیشان برپا شده است هیچ امکاناتی یافت نمی شود و به صورت کاملا متروک و خالی از هرگونه امکانات و راهنما به صورت در بسته و نمادین همراه یک دستگاه ماشین آتش نشانی پارک شده به حال خود رها شده است.

این درصورتی است که شهرستان گمیشان ، با داشتن جاذبه های بی نظیر گردشگری  به علت عدم معرفی صحیح از جانب مسئولین کاملا مظلوم و مهجور رها شده است و برپایی این آلاچیق ها با امکانات ویژه در سرزمینی که روزگاری مهد آلاچیق های زیبا بوده می تواند در توسعه  صنعت گردشگری شهرستان مفید باشد.متاسفانه اعضای شورای شهر و حتی فرمانداری شهرستان گمیشان هیچ علاقه ایی نسبت به معرفی شهر به عنوان منطقه گردشگری و حتی جذب گردشگر ندارند. مشکل از کجا آب می خورد آیا نباید مسولین شهر چاره ایی برای جذب گردشگر بکنند . این وظایف به عهده شواری شهر می باشد اما متاسفانه هیچ طرحی برای جذب گردشگر برای این شهر تدارک دیده نشده است .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست