• تاریخ: 2015-06-19
 • شناسه خبر: 5041
 • 2,117 بازدید

قصه پرغصه جایگاه CNG شهرداری آق قلا

ارکین نیوز – تعطیلی جایگاه های CNG در استان گلستان شاید خبر تازه ای به ویژه برای رانندگان و شهروندان نباشد. طی سالهای اخیر بسیاری از جایگاه های متعلق به شهرداری های استان به دلیل بدهی به شرکت گاز پروسه تعطیل و بازگ ...

thumb271-ea90dc2be3eb0e1f47bb366c18408e90
ارکین نیوز – تعطیلی جایگاه های CNG در استان گلستان شاید خبر تازه ای به ویژه برای رانندگان و شهروندان نباشد. طی سالهای اخیر بسیاری از جایگاه های متعلق به شهرداری های استان به دلیل بدهی به شرکت گاز پروسه تعطیل و بازگشایی مجدد را گذرانده اند.
جایگاه CNG شهرداری آق قلا نیز از این درد کهنه جایگاه های شهرداری ها بی بهره نیست ، طی دو سال گذشته این چندین بار است که خبر بازگشایی مجدد جایگاه شهرداری رسانه ای شد و همه امیدوارند این اخرین بار تعطیلی این جایگاه باشد.
اما چرا جایگاه CNG شهرداری بدهی بالای یک میلیاردی به بار آورد و در آمد حاصل از جایگاه کجا رفته است ؟سوالی بود که ذهن بسیاری از خوانندگان خبر بازگشایی مجدد این جایگاه را به خود مشغول کرده است.
براساس پیگیرهای خبرنگار ارکین نیوز ،حاکی از این است که مشکلات CNG شهرداری آق قلا همزمان با شروع طرح هدفمندی یارانه ها و به تبع آن افزایش درآمد ناشی از افزایش قیمت حامل های انرژی آغاز شد.
گفته می شود در آن دوره به دلیل افزایش درآمد جایگاه و عدم مدیریت صحیح در هزینه کرد آن ، بخشی از درآمد حاصل از جایگاه سی ان جی شهرداری صرف هزینه های جاری شد که بدهی ۶۷۰ میلیونی تومانی به شرکت گاز را به بار آورد.
این زمانی بود که شهرداری همه کاره جایگاه سی ان جی بود و بخش خصوصی مثل سایر جایگاه ها واگذار نگردیده بود.
شهردار و شورای شهر وقت به این نتیجه رسیدند که واگذاری جایگاه به بخش خصوصی بهترین راهکار برای مدیریت جایگاه است ؛ بنابراین جایگاه شهرداری را با برگزاری مزایده به بخش خصوصی واگذار کردند.
اما متاسفانه پیمانکار اول شهرداری نیز نتوانست به تعهدات خود عمل کند و جایگاه سی ان جی شهرداری در این دوره نیز تعطیل و با بدهی بالای ۱ میلیارد تومان به شهرداری و شورای شهر تحویل داده شد.
حتی در دوره فعلی شورای شهر و مدیریت شهردار جدید نیز پیمانکار جایگاه به دلیل عقد قرارداد نامناسب نتوانست به تعهدات خود عمل نماید که منجر به تعطیلی جایگاه سی ان جی شد.
پیگیرهای خبرنگار ارکین نیوز حاکی از این است که در حال حاضر واحد حقوقی شهرداری با کمک وکیل مجرب نسبت به پیگیری مطالبات از دو پیمانکار اقدام کرده و جلسات متعددی برای بازگشایی مجدد شهرداری با حضور اعضای شورای شهر ، شرکت گاز و شرکت پخش فراورده های نفتی استان و با هماهنگی فرمانداری آق قلا و افراد تاثیر گذار در استان برگزار کرده است و در اولین مرحله نیز ۳۰۰ میلیون بدهی جایگاه سی ان جی به شرکت گاز پرداخت شده و مقرر گردیده مابقی بدهی طی یک مدت زمان مشخصی تقسیط گردد.
ما هم امیدواریم به قول شهردار آق قلا با تلاش شهرداری و شورای شهر که حتی الامکان مشکلات گذشته این جایگاه در این دوره اتفاق نیفتد.

 • خداوردي طعنه - 2015-06-19 در 1:39 ب.ظ

  امید واریم که ایبار اتفاقات قبل تکرار نشود//البته باوجود جناب آقای دکتر قرینجیک شهردار محترم امیدواریم این مسائل دیگر تکرار نشود//ما از همین جا به آقای شهردار خسته نباشید جانانه میگیم //خدا قوت آقای شهردار//

 • شهرام - 2015-06-19 در 4:14 ب.ظ

  بجای اینکه شبانه خط کشی ایستگاه رو عوض کنیم تا بنده خدایی مثل من الکی جریمه شود.که خدا کنه اصولی باشه.به فکر شروع بکار این جایگاه شویم.آقای شهردار و شورای شهر.
  سایت ارکین خواهشا در مورد تعویض تابلوی ایستگاه تاکسی و خط کشی جدید آن در ایستگاه گرگان اطلاع رسانی کنید.باتشکر از سایت خوبتون

 • مخ - 2015-07-09 در 7:06 ق.ظ

  خدا کمک کند

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست