• تاریخ: 2016-03-24
  • شناسه خبر: 16128
  • 357 بازدید

شمار مسافران و گردشگران ترکمنستانی وارد شده به ایران به ۸۲۰ نفر رسید

ارکین نیوز-رئیس کمیته گردشگری مرزی ستاد اجرایی خدمات سفر گنبدکاووس از ورود ۸۲۰ مسافر و گردشگر ترکمنستانی به خاک ایران از مرز اینچه برون این شهرستان خبر داد. سرهنگ علی احمدزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظه ...

ارکین نیوز-رئیس کمیته گردشگری مرزی ستاد اجرایی خدمات سفر گنبدکاووس از ورود ۸۲۰ مسافر و گردشگر ترکمنستانی به خاک ایران از مرز اینچه برون این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علی احمدزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد تبعه ترکمنستانی درقالب تجارت چمدانی و یا به منظور دیدار با اقوام و خویشاوندان خویش در استان گلستان از ۲۷ اسفند ۹۴ تا چهارم فروردین ۹۵ وارد کشور شده اند.

وی بابیان اینکه در این مدت ۱۲ تبعه ایرانی نیز از مرز اینچه برون به کشور ترکمنستان سفر کرده اند، گفت: علاوه بر مسافران و گردشگران ترکمنستانی، در هفت روز گذشته ۲۴۹ دستگاه خودروی ترانزیت ایرانی و ۱۰۱ دستگاه خودروی ترانزیت خارجی از مرز ترکمنستان وارد کشور شدند.

سرهنگ احمدزاده، اضافه کرد: دراین مدت همچنین ۲۰۱ دستگاه خودروی ترانزیت ایرانی و نیز ۲۵۷ دستگاه خودروی ترانزیت خارجی از مرز اینچه برون وارد خاک ترکمنستان شدند.

وی همچنین از بازدید چهار هزارو ۸۷۹ مسافر و گردشگر نوروزی از تالاب بین المللی آلماگل، پنج هزارو ۴۸۰ نفر از بقعه ملاعلی عطا دانشمند و ۱۸ هزارو ۹۰۸ گردشگر از بازارچه مرزی داشلی برون گنبدکاووس از ۲۷ اسفند ۹۴ تا چهارم فروردین ۹۵ خبر داد.

هنگ مرزی اترک در استان گلستان، مسئولیت حراست از مرزهای خاکی جمهوی اسلامی ایران با کشور ترکمنستان به طول ۳۴۸ کیلومتر را درمحدوده شهرستان های گمیشان، آق قلا، گنبدکاووس و مراوه تپه بر عهده دارد و مرزبانی درجه یک محسوب می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست