• تاریخ: 2020-02-02
  • شناسه خبر: 29494
  • 183 بازدید

شتاب اشتغال‌زایی در روستاهای سیل‌زده آق‌قلا

ارکین نیوز-معاون محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی گفت: اشتغال پایدار مناطق سیل‌زده گلستان با احداث دام‌سرا و واگذاری دام سبک به روستاییان خسارت‌دیده شتاب می‌گیرد. حامد صادقی روز یکشنبه در مراسم واگذاری ۳۰ راس دام سبک به روست ...

ارکین نیوز-معاون محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی گفت: اشتغال پایدار مناطق سیل‌زده گلستان با احداث دام‌سرا و واگذاری دام سبک به روستاییان خسارت‌دیده شتاب می‌گیرد.

حامد صادقی روز یکشنبه در مراسم واگذاری ۳۰ راس دام سبک به روستاییان چن سولی آق قلا اظهار امیدواری کرد: اشتغال پایدار این مناطق که در اثر سیل دچار خسارت شد، با تحویل این دام ها به حالت عادی برگردد.

وی بیان کرد: یکی از اهداف معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی در مناطق سیل زده آق قلا، احداث ۹۰۰ باب دامسرا تا پایان امسال با هدف ایجاد مشاغل پایدار و جلوگیری از مهاجرت روستانشینان به سایر مناطق است که تاکنون نیمی از این دامسراها به بهره برداری رسید.

وی افزود: در این طرح، روستاییان با یک ضامن تا سقف ۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره و دراز مدت و ۷۰ میلیون ریال کمک بلاعوض می گیرند که پس از ساخت دامسرا، دام های سبک مورد نیاز در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

صادقی به دیگر حمایت های آستان قدس رضوی در مناطق سیل زده آق قلا اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۱۵۰ طرح در حوزه صنایع دستی و خیاطی در این مناطق با حمایت آستان قدس رضوی در حال اجرا است.

آق قلا در ۱۵ کیلومتری شمال گرگان واقع است که در سیل ابتدای سال خسارت های زیادی به بخش کشاورزی و دامپروی این شهرستان وارد شد/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست