• تاریخ: 2015-04-13
  • شناسه خبر: 3156
  • 1,039 بازدید

سه شکارچی غیرمجاز در گنبدکاووس و آزادشهر دستگیر شدند

ارکین نیوز – غلامرضا کریمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یک شکارچی غیرمجاز که در شمال شهر گنبدکاووس و همچنین در تالاب های بین المللی بخش داشلی برون اقدام به شکار پرندگان می کرد، دستگیر شد. رییس ادا ...

81568630-6383203
ارکین نیوز – غلامرضا کریمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یک شکارچی غیرمجاز که در شمال شهر گنبدکاووس و همچنین در تالاب های بین المللی بخش داشلی برون اقدام به شکار پرندگان می کرد، دستگیر شد.

رییس اداره محیط زیست گنبد کاووس با بیان اینکه از این شکارچی ۶۰ قطعه پرنده کشف و ضبط شد، افزود: پرندگان کشف شده از این شکارچی سه قطعه فلامینگو ، یک قطعه قو ، یک قطعه طاووسک ، یک قطعه اردک سرسفید (گونه در حال انقراض)، یک قطعه اردک تاج دار و بقیه مرغابی و چنگر بودند.

به گفته وی، از این شکارچی متخلف یک قبضه اسلحه دولول بدست آمده است.

کریمی همچنین گفت: ماموران و ضابطین یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان طی چند روز گذشته دو شکارچی غیرمجاز دیگر را در شهرستان آزادشهر دستگیر کردند.

وی افزود: این این افراد یک قطعه پلیکان و دو بهله عقاب بدست آمده است.

رییس اداره محیط زیست گنبدکاووس افزود: پرونده متخلفان شکار به همراه ادوات ضبط شده برای رسیدگی تحویل مراجع قضایی شهرستان شد.

شمال شهرستان گنبدکاووس با داشتن سه تالاب بین المللی ‘آلاگل، آلماگل و آجی گل’ محل زندگی پرندگانی از کشورهای نیمکره شمالی است که همه ساله برای زمستان گذرانی به این منطقه پرواز می کنند.

ارسالی از کاربران :عبدالله

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست