• تاریخ: 2015-05-14
  • شناسه خبر: 4010
  • 533 بازدید

سند املاک بنیاد علوی به محرومان در مناطق مختلف کشور واگذار می‌شود

ارکین نیوز- رئیس بنیاد مستضعفان کشور گفت: در راستای حمایت از محرومان جامعه، سند املاک عمومی به محرومان در مناطق مختلف کشور واگذار می‌شود. محمد سعیدی‌کیا شامگاه چهارشنبه در دیدار با آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گ ...

139304050933269113085073
ارکین نیوز- رئیس بنیاد مستضعفان کشور گفت: در راستای حمایت از محرومان جامعه، سند املاک عمومی به محرومان در مناطق مختلف کشور واگذار می‌شود.

محمد سعیدی‌کیا شامگاه چهارشنبه در دیدار با آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان اظهار داشت: در چند سال اخیر همه تلاش بنیاد مستضعفان این است که املاک بنیاد علوی به محرومان جامعه برگردد و این املاک سنددار شود.

وی افزود: امروز ۲ هزار خانوار در استان گلستان سندهای خود را دریافت می‌کنند و ۲ هفته دیگر در استان مازندران و یک ماه دیگر در استان خراسان شمالی این اسناد به محرومان اهدا می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور تصریح کرد: رفع محرومیت‌زدایی در نقاط مختلف کشور از وظایف مهم بنیاد مستضعفان است و برای توسعه کشور انجام محرومیت‌زادیی از مهم‌ترین وظایف است.

سعیدی‌کیا درباره نحوه و شرایط واگذاری اسناد گفت: در گذشته زمانی که شکایات در دفتر مقام معظم رهبری در این زمینه زیاد شد، آئین‌نامه‌ایی در هیئت امنای بنیاد نوشته شد و پس از تائید اجرایی شده و براساس آن املاک مسکونی و زراعی در داخل شهرها و روستاها بررسی و سپس در کارگروهی ویژه تعیین تکلیف می‌ شود.

وی افزود: کارگروهی ۷ نفره در تهران تشکیل شده و پس از رسیدگی به اسناد املاک، آن را تعیین تکلیف کرده و سند صادر می‌شود.
رئیس بنیاد مستضعفان کشور اظهار کرد: براساس ارزیابی انجام شده ۱۴ هزار نفر در استان گلستان مشمول این طرح هستند که تاکنون نیمی از آن‌ها مراجعه کرده‌اند.

سعیدی‌کیا فزود: از این تعداد ۳ هزار و ۵۰۰ ملک تعیین تکلیف شده و امروز ۲ هزار سند صادر شده و واگذار می‌شود.
تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست