• تاریخ: 2015-05-18
  • شناسه خبر: 4138
  • 455 بازدید

سرکنسولگری ترکمنستان در گلستان تاسیس شود

ارکین نیوز- رئیس اتاق بازرگانی گرگان گفت: خواسته به حق استان گلستان تاسیس سرکنسولگری کشور ترکمنستان در استان است. رمضان بهرامی در نشستی که ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران برگزار شد، به حضور مسئولان و سفیر ترکمنستان در استان ...

IMG12212913
ارکین نیوز- رئیس اتاق بازرگانی گرگان گفت: خواسته به حق استان گلستان تاسیس سرکنسولگری کشور ترکمنستان در استان است.

رمضان بهرامی در نشستی که ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران برگزار شد، به حضور مسئولان و سفیر ترکمنستان در استان اشاره و اظهار کرد: به نظر می رسد پس از ۲۰ سال استقلال کشور ترکمنستان و همسایگی با استان گلستان و خواهرخواندگی بین گنبد و نفت داغ، وجود قوم بزرگ ترکمن در منطقه گلستان و همچنین مراودات بالای تجاری گلستان و ترکمنستان، ایجاد سرکنسولگری ترکمنستان در گلستان خواسته منطقی و بجایی باشد.

وی با اشاره به افتتاح خطوط ریلی ایران- ترکمنستان – قزاقستان گفت: این خط آهن می تواند از بار ترافیکی مرز کم کند.

بهرامی ضمن اشاره به تفاهم نامه های امضاء شده فی مابین گفت: تفاهم نامه ها باید عملیاتی و اجرایی شوند و وظیفه داریم درخصوص عملیاتی شدن آنها پیگیری های لازم را انجام دهیم.

رییس اتاق گرگان افزود: صدور ویزا و روادید برای تجار و بازرگانان و همچنین هیئت های تجاری بسیار مشکل است که امیدواریم دولت ترکمنستان در جهت رفع این مشکل تلاش کند.

بهرامی ضمن اشاره به فصل برداشت محصولات کشاورزی در گلستان گفت: گلستان این امکان را دارد که محصولاتی با کیفیت بالا و هزینه پایین تر به ترکمنستان صادر کند.
مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست