• تاریخ: 2015-04-19
  • شناسه خبر: 3285
  • 561 بازدید

سرمایه گذاری ۸/۴ میلیارد دلاری کره جنوبی در حوزه نفت و گاز ترکمنستان

ارکین نیوز – به گزارش بنیاد مطالعات قفقاز به نقل از خبرگزاری ترند قربانقلی بردی محمدوف به منظرو شرکت در مجمع جهانی آب از ۱۱ تا ۱۴ آوریل (۲۲ تا ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۴) به کره جنوبی سفر نمود. در جریان سفر قربانقلی بردی ...

13930330000370_PhotoL
ارکین نیوز – به گزارش بنیاد مطالعات قفقاز به نقل از خبرگزاری ترند قربانقلی بردی محمدوف به منظرو شرکت در مجمع جهانی آب از ۱۱ تا ۱۴ آوریل (۲۲ تا ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۴) به کره جنوبی سفر نمود. در جریان سفر قربانقلی بردی محمدوف، رئیس جمهور ترکمنستان به کره جنوبی چندین یادداشت تفاهم به امضای روسای جمهور دو کشور رسید که به شرح زیر ارائه می گردد:
کنسرسیوم شرکت مهندسی هیوندای و شرکت LG در پروژه های نفت و گاز ترکمنستان به ارزش ۸/۴ میلیارد دلار؛ شامل قرارداد احداث و مدرنسازی زیرساخت های پالایشگاهی نفت و گاز در ترکمنستان به ارزش ۹۴۰ میلیون دلار که براین اساس شرکت های کره ای امکانات فنی لازم برای حذف گوگرد از بنزین و دیزل تولید شده در پالایشگاهی در ۵۰۰ کیلومتری شمال غرب عشق آباد را تأمین می نمایند.
توافقنامه ۸/۳ میلیارد دلاری ایجاد کارخانه استحصال نفت از پردازش گاز طبیعی در نزدیکی پایتخت ترکمنستان.
تفاهم نامه همکاری بین وزارت صنایع ترکمنستان و شرکت دوو کره جنوبی برای توسعه پروژه های جدید صنعت متالورژی ترکمنستان
یادداشت تفاهم بین بانک دولتی روابط اقتصادی خارجی ترکمنستان و بانک صادرات-واردات جمهوری کره، موافقت نامه همکاری های علمی و تکنولوژیکی، کنوانسیون برای حذف مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی.
تفاهم نامه بین آکادمی علوم ترکمنستان و انجمن دوستی کره با کشورهای آسیای مرکزی.
یادداشت تفاهم در مورد همکاری های علمی و تکنولوژیکی بین موسسه انرژی خورشیدی از آکادمی علوم ترکمنستان و شرکت مهندسی SN.
یادداشت تفاهم بین وزارت صنعت نساجی ترکمنستان و وزارت تجارت، صنعت و انرژی از جمهوری کره در مورد همکاری در زمینه فن آوری نساجی است.
ارسالی از کاربران : فریدون قزل

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست