• تاریخ: 2019-02-17
  • شناسه خبر: 28179
  • 575 بازدید

سرریز شدن آب سدوشمگیر شهرستان آق قلا بعد از پنج سال

ارکین نیوز-“امانگلدی ضمیر”از ذخیره سازی ۳۵ میلیون متر مکعب آب در سد وشمگیر شهرستان آق قلا خبر داد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آق قلا،”امانگلدی ضمیر”در حاشیه بازدید از سد وشمگیر در گفتگ ...

ارکین نیوز-“امانگلدی ضمیر”از ذخیره سازی ۳۵ میلیون متر مکعب آب در سد وشمگیر شهرستان آق قلا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آق قلا،”امانگلدی ضمیر”در حاشیه بازدید از سد وشمگیر در گفتگو با خبرنگار صدا و سیمای گلستان با بیان مطلب فوق،افزود:خداوند را بسیار شاکریم که باران رحمت الهی و نزولات جوی در چند هفته اخیر،منجر به آن شد که پس از پنج سال،سد وشمگیر لبریز از آب شده و خوشحالی مردم منطقه بخصوص کشاورزان را دوچندان کرده است.

فرماندار شهرستان آق قلا به علاج بخشی این سد که از قدمت بالایی برخوردار بوده و عمر مفید آن به اتمام رسیده است اشاره کرد و از برگزاری نشست مشترک با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولین آب منطقه ای استان در این خصوص خبر داد.

سد وشمگیر،بر روی رودخانه گرگان‌رود،در سال ۱۳۴۹ ساخته شده است.این سد دارای یک مخزن اصلی با طراحی اولیه ۶۰ میلیون مترمکعب و سه منبع ذخیره است که ذخیره اول با ظرفیت ۱۸ میلیون مترمکعب،همزمان با احداث سد،تعبیه و ساخته شده است و ذخیره دوم با ظرفیت ۱۲ میلیون مترمکعب در سال ۱۳۶۳ احداث و ذخیره سوم با ظرفیت ۶ میلیون مترمکعب است.این مجموعه که قابل دسترسی برای همگان است،استعداد فراوانی برای توسعه گردشگری و برنامه‌های آموزشی دارد.

پایان یافتن عمر مفید و علاج بخشی سدوشمگیر یکی از مهمترین دغدغه های مسئولین و مردم با توجه به قطب کشاورزی و دامپروری این منطقه می باشد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست