• تاریخ: 2015-01-13
  • شناسه خبر: 630
  • 915 بازدید

سارق اینترنتی حساب های بانکی در گنبدکاووس دستگیر شد

ارکین نیوز-گنبدکاووس – فرمانده نیروی انتظامی گنبد کاووس از دستگیری سارق اینترنتی حساب های بانکی خبر داد. سرهنگ محمدعلی عسگری در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: فردی که از حساب بانکی یکی از نزدیکان خود به صورت اینترن ...

753114
ارکین نیوز-گنبدکاووس – فرمانده نیروی انتظامی گنبد کاووس از دستگیری سارق اینترنتی حساب های بانکی خبر داد.

سرهنگ محمدعلی عسگری در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: فردی که از حساب بانکی یکی از نزدیکان خود به صورت اینترنتی وجوهی را سرقت و با آن کارت شارژ تلفن همراه خریداری کرده بود توسط کارآگاهان پلیس فتای شهرستان گنبد شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: با شکایت یکی از شهروندان به پلیس فتای گنبد مبنی بر برداشت از حساب بانکی به صورت اینترنتی به مبلغ سه میلیون ریال، موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: با اظهارات شاکی بلافاصله پرونده در این خصوص تشکیل شد و پلیس فتا تحقیقات تخصصی خود را در فضای سایبری آغاز کرد، در نهایت مشخص شد عامل برداشت غیرمجاز شاکی یکی از نزدیکانش بوده است.

این مسئول انتظامی شهرستان گنبد تصریح کرد: با مشخص شدن هویت فرد سارق، ماموران پلیس فتا با هماهنگی مقام قضایی متهم را دستگیر کردند که متهم پس از مواجه شدن با مدارک، به جرم خود اعتراف و از انجام کارش اظهار ندامت و پشیمانی کرد.

سرهنگ عسگری اذعان کرد: متهم در اعترافات خود گفت دوماه پیش فرد شاکی برای انجام کار بانکی اطلاعات حساب و رمز دوم خود را داده بود که وی از این فرصت سواستفاده کرده و با برداشت غیر مجاز از حساب اقدام به خرید کارت شارژ کرده است.

فرمانده نیروی انتظامی گنبد کاووس ضمن اشاره به این نکته که متهم به گمان اینکه با خرید کارت شارژ ردگیری دشوار خواهد بود، افزود: با تلاش مجموعه پلیس فتا فرد متخلف دستگیر وپس از تکمیل پرونده، به مراجع قانونی تحویل داده شد.

این مسئول انتظامی شهرستان گنبد در خاتمه با هشدار به شهروندان در خصوص نگهداری اطلاعات خود، افزود: شهروندان اطلاعات بانکی خود را نباید در اختیار افراد غیر، حتی نزدیکترین دوستان و آشنایان قرار دهند و در صورت ارائه این اطلاعات بانکی به دیگران، رمز کارت را در اولین حتما فرصت تغییر دهند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست