• تاریخ: 2015-08-29
  • شناسه خبر: 7561
  • 510 بازدید

ساخت خط آهن گرگان ـ مشهد آبان ماه امسال آغاز می‌شود

ارکین نیوز-حسن صادقلو در مراسم افتتاح طرح‌های عمرانی هفته دولت شهرتان گنبدکاووس اظهار داشت: براساس مصوبه سفر هیئت دولت به استان گلستان مقدمات احداث خط آهن گرگان ـ مشهد انجام شده و کلنگ‌زنی آن در آبان ماه آغاز می‌شود. وی ...

ارکین نیوز-حسن صادقلو در مراسم افتتاح طرح‌های عمرانی هفته دولت شهرتان گنبدکاووس اظهار داشت: براساس مصوبه سفر هیئت دولت به استان گلستان مقدمات احداث خط آهن گرگان ـ مشهد انجام شده و کلنگ‌زنی آن در آبان ماه آغاز می‌شود.

وی افزود: در مرحله نخست ۲۴ کیلومتر ریل‌گذاری انجام می‌شود و با عبور این خط‌آهن از شهرستان گنبدکاووس و روستاهای آن زمینه رشد و توسعه آن‌ها را نیز ایجاد خواهد کرد.

استاندار گلستان تصریح کرد: تصویب منطقه آزاد تجاری صنعتی اینچه برون گلستان و ارائه آن در قالب لایحه به مجلس شورای اسلامی و استقرا سکوی حفاری جهت اکتشافات گاز و میعانات گازی در منطقه صوفی‌کم، احداث کارخانه GTTP و تولید پروپیلن از گاز طبیعی با موافقت ویژه وزیر صنعت معدن و تجارت و احداث کارخانه فولاد با ظرفیت ۲میلیون تن در شهرک پتروپالایش منطقه آزاد از دیگر برنامه‌های مهم دولت در استان گلستان است.

صادقلو افزود: تدوین اسناد توسعه ۱۴۰۴ و ۱۴۱۴ و آمایش سرزمین و توسعه روستا و سند جامع امنیتی استان، بهره‌برداری از پروژه های اقتصادی و عمرانی دولت در سال ۹۲ ، ۲ هزار و ۱۳۱پروژه را با ۵۴۹ میلیارد تومان، در سال ۹۳ ، یک هزار و ۵۲۳ پروژه با ۹۳۸ میلیارد تومان و در سال ۹۴ ، ۷۸۱ پروژه را با۳۰۴٫۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۷ هزار نفر در این پروژه‌ها و بهره برداری از کریدور ریلی شرق دریای خزر با اعتبار ۶۷ میلیارد تومان از دیگر فعالیت‌ها و طرح‌های مهم دولت در ۲ سال گذشته در استان گلستان است.

وی همچنین با اشاره به اقدامات دولت در این مدت اظهار کرد: کاهش هزینه‌های درمان خانوار از ۳۷درصد به ۵ درصد، تحت پوشش قرار دادن ۱۰ میلیون نفر در بیمه سلامت، ایجاد ۲هزار کارگاه صنایع‌دستی، افزایش تولید گندم کشور از ۴٫۸ به ۶٫۷ میلیون تن، اختصاص یک هزار و یکصد میلیارد تومان برای بیماران خاص، رشد ۸۷ درصدی ارائه خدمات مسکن مهر از مهم‌ترین اقدامات دولت در این مدت است.

استاندار گلستان گفت: با وجود همه مشکلات پیشرو دولت توانسته به توفیقاتی دست یابد و این نشان از آن دارد که تلاش دولت به واقع خدمت‌گذاری و خدمت‌رسانی است.

صادقلو افزود: جمهوری اسلامی با ۶ابر قدرت جهان پای میز مذاکره نشست و دنیا قبول کرد که دولت تدبیر و امید اهل تعامل است و همه این توفقات در سایه ارشادات بی‌دریغ مقام معظم رهبری و پشتیبانی ملت ایران، حاصل شد/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست