• تاریخ: 2015-09-28
  • شناسه خبر: 8621
  • 406 بازدید

ساحل گمیشان تبدیل به بندرگاه می شود/ خواجه نفس فاقد شرایط فنی برای ساخت بندر

ارکین نیوز – مدیرکل بنادر و دریانوردی گلستان گفت: ساحل گمیشان، از نظر فنی تنها مکان مناسب برای احداث بندر در استان به شمار می رود. به گزارش ساحل گمیشان،اللهیار اسعدی، مدیرکل بنادر و دریانوردی گلستان به خبرنگار خبرگ ...

ارکین نیوز – مدیرکل بنادر و دریانوردی گلستان گفت: ساحل گمیشان، از نظر فنی تنها مکان مناسب برای احداث بندر در استان به شمار می رود.

به گزارش ساحل گمیشان،اللهیار اسعدی، مدیرکل بنادر و دریانوردی گلستان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: سواحل استان به دلیل وضعیتی که دارند به هیچ وجه مناسب برای ساخت بندر نیستند و بنادر فعلی نیز ظرفیت فعالیت تجاری و پهلوگیری کشتی های تجاری را ندارد.

وی افزود: تنها مکان مناسب برای احداث بندر در استان ساحل گمیشان است که از نظر فنی مورد تائید سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گلستان تصریح کرد: مطالعات فاز صفر ساحل گمیشان به پایان رسیده و سازمان بنادر قرار است فاز نخست مطالعات احداث بندر در این ساحل را انجام دهد.

وی بیان کرد: سازمان بنادر در نظر دارد که با بهره گیری از توان بخش خصوصی جهت ساخت بندر در ساحل گمیشان اقدام کند.

اسعدی با بیان اینکه به دنبال جذب سرمایه گذار برای اجرای این پروژه هستیم، عنوان کرد: سرمایه گذارانی برای اجری این پروژه اعلام آمادگی کرده اند و مذاکراتی هم با آن ها صورت گرفته است اما تا زمانی که مطالعات نهایی نشود، نمی توان این اطلاعات را رسانه ای کرد.

وی تأکید کرد: در صورتی که کار مطالعات به اتمام برسد و موافقت بخش خصوصی نیز جلب شود تا پایان سال می توان امیدوار بود که عملیات اجرایی این پروژه آغاز شود.

اسعدی در پاسخ به اینکه آیا ممکن است سرنوشت ساخت بندر در ساحل گمیشان توسط بخش خصوصی مانند ساخت بندر در خواجه نفس باشد، تصریح کرد: بندر گمیشان مشکلات بندر خواجه نفس را نخواهد داشت، دلیلش این است که سازمان بنادر در خصوص تعیین محل ساخت بندر خواجه نفس نقشی نداشت و به لحاظ فنی هم اعلام شده بود که این منطقه برای ساخت بندر شرایط مناسبی ندارد، اما این اتفاق افتاد اما در مورد بندر گمیشان سازمان بنادر جانمایی و مطالعات را انجام داده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست