• تاریخ: 2015-04-13
  • شناسه خبر: 3180
  • 489 بازدید

زمان صید ماهیان استخوانی تمدید می شود

ارکین نیوز – معاون صید و صیادی اداره کل شیلات گلستان گفت: در فصل صید ماهیان استخوانی در استان ۳۵۹٫۲ تن انواع این ماهیان صید شد. محسن یحیایی امروز دوشنبه با بیان این که فصل صید ماهیان استخوانی از ۲۰ مهر ۹۳ آغاز شده ...

81569856-6385675
ارکین نیوز – معاون صید و صیادی اداره کل شیلات گلستان گفت: در فصل صید ماهیان استخوانی در استان ۳۵۹٫۲ تن انواع این ماهیان صید شد.
محسن یحیایی امروز دوشنبه با بیان این که فصل صید ماهیان استخوانی از ۲۰ مهر ۹۳ آغاز شده و ۲۵ فروردین جاری پایان می یابد افزود: در این فصل تاکنون ۳۱۵ تن ماهی کفال، ۲۴ تن ماهی سفید، ۶/۲ تن ماهی کپور و ۱۴ تن سایر گونه ها توسط صیادان پره استان صید شده است.

به گفته وی، این صید حاصل یک هزار و ۷۱۶ بار پره کشی توسط صیادان پره است و متوسط سرانه صید هر تعاونی صید پره در فصل صید گذشته ۲۲ تن بوده است.

یحیایی خاطرنشان کرد: در استان گلستان ۲۱ تعاونی پره وجود دارد که از این تعداد ۱۶ تعاونی در منطقه میانکاله و پنج تعاونی در منطقه گمیشان است.

معاون صید و صیادی شیلات گلستان افزود: شیلات استان با هدف ماهیدار کردن سبد صید صیادان استان در سال گذشته حدود ۹۰ میلیون قطعه انواع بچه ماهیان خاویاری و استخوانی را به داخل دریا رهاسازی کرد.

وی با اشاره به عوامل کاهش سرانه صید صیادان گفت: از آن جایی که صید بی رویه صیادان غیرمجاز یکی از عوامل کاهش سرانه صید است یگان حفاظت آبزی شیلات استان در سال گذشته بیش از ۵۰ هزار رشته دام ماهیان استخوانی و ۳۰۰ رشته دام ماهیان خاویاری را از دریا جمع آوری کرده است.

وی افزود: معاونت صید شیلات استان با هدف افزایش دانش فنی یک هزار و ۴۲۰ صیاد گلستانی دوره های متعدد آموزشی و ترویجی را برگزار نموده است.

به گفته وی، در سال گذشته یک هزار نفر از صیادان استان در ۴۲ دوره آموزشی و ترویجی شرکت کردند و با اهمیت بازسازی ذخایر و روش های حفظ، نگهداری و تعمیر آلات و ادوات صیادی آشنا شدند.

معاون صید و صیادی شیلات استان گفت: در سال گذشته یک میلیون لیتر سوخت یارانه ای از طریق رایزنی با شرکت پخش فرآورده های نفتی استان در اختیار صیادان مجاز قرار گرفت.

وی در عین حال از احتمال تمدید زمان صید ماهیان استخوانی با هدف حمایت از صیادان پره استان خبر داد.

در فصل صید گذشته ۳۵۶ تن انواع ماهیان استخوانی از سواحل دریای خزر صید شد.

طول سواحل خزر در استان گلستان به حدود یکصد کیلومتر می رسد.

ایرنا
ارسالی از کاربران ” عبدا..”

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست