• تاریخ: 2015-10-11
  • شناسه خبر: 9292
  • 747 بازدید

رژه کشتی‌‏های نیروی دریایی ترکمنستان در دریای خزر برگزار شد

ارکین نیوز – نخستین رژه کشتی و ناوهای جنگی نیروی دریای ترکمنستان به مناسبت سالروز تشکیل نیروی دریای این کشور، امروز (یکشنبه) در ساحل ترکمنی دریای خزر با حضور رئیس جمهور و مقامات امنیتی و دفاعی ترکمنستان برگزار شد. ...

ارکین نیوز – نخستین رژه کشتی و ناوهای جنگی نیروی دریای ترکمنستان به مناسبت سالروز تشکیل نیروی دریای این کشور، امروز (یکشنبه) در ساحل ترکمنی دریای خزر با حضور رئیس جمهور و مقامات امنیتی و دفاعی ترکمنستان برگزار شد.

«قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان و فرمانده نیروهای مسلح این کشور، در جریان سفر کاری خود به شهر ترکمنباشی، در برنامه‌هایی به مناسبت سالروز تشکیل نیروی دریای ترکمنستان به همراه مسئولان عالی رتبه امنیتی و نظامی دولت شرکت کرد.

وی در ابتدا در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید دانشکده افسری دریایی وابسته به وزارت دفاع ترکمنستان واقع در شهر ترکمنباشی در ساحل ترکمنی دریای خزر حضور یافت و همچنین از توان دفاعی نیروی دریای این کشور بازدید کرد.

رئیس جمهور ترکمنستان در مراسم افتتاحیه این مجتمع آموزشی عالی افسری دریایی اعلام کرد: امروز برای اولین بار در تاریخ این کشور رژه کشتی و ناوهای جنگی نیروی دریای ترکمنستان برگزار می‌شود که بار دیگر نشان می‌دهد که سواحل ترکمنی دریای خزر در دست‌های امن و مقتدر نیروی دریای ترکمنستان قرار دارند.

وی با اشاره به جنبه صرفا دفاعی دکترین نظامی ترکمنستان، تصریح کرد: تامین امنیت نظامی یکی از اولویت‌های مهم سیاست دولت بوده و به همین دلیل ما چندی پیش تصمیم گرفتیم که اولین پادگان نیروی دریایی وابسته به نیروهای مسلح این کشور را در ساحل ترکمنی دریای خزر تاسیس کنیم.

رئیس جمهور ترکمنستان تصریح کرد: حضور نیروی دریایی ترکمنستان در راستای تامین صلح و ثبات مرزهای این کشور در دریای خزر است.

سپس رئیس جمهور ترکمنستان در مراسم به آب انداختن ناو جدید جنگی این کشور و نیز رژه کشتی و ناوهای جنگی نیروی دریای ترکمنستان حضور یافت و تعدادی از ناوهای جنگی از مقابل رئیس جمهور و همراهان وی از ساحل ترکمنی دریای خزر، حرکت کردند.

تلویزیون ملی ترکمنستان به جزییات دیگر به خصوص تعداد و نوع کشتی و ناوهای نیروی دریای ترکمنستان که در رژه مذکور شرکت کرده‌اند، اشاره‌ای نکرده‌ است.
خبرگزاری فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست