• تاریخ: 2016-05-25
  • شناسه خبر: 17926
  • 431 بازدید

رونمایی از کتاب «ماموگرافی به زبان ساده» در بندر ترکمن

ارکین نیوز – محمد پور‌قاز، موسس کتابخانه زنده‌یاد حاج امام قلی‌ پورقاز ضمن اعلام خبر رونمایی از کتاب «ماموگرافی به زبان ساده» در این کتابخانه گفت: کتابخانه زنده یاد حاج امام قلی‌پور برپایه مدیریت دانش و مدیریت یادگ ...

ارکین نیوز – محمد پور‌قاز، موسس کتابخانه زنده‌یاد حاج امام قلی‌ پورقاز ضمن اعلام خبر رونمایی از کتاب «ماموگرافی به زبان ساده» در این کتابخانه گفت: کتابخانه زنده یاد حاج امام قلی‌پور برپایه مدیریت دانش و مدیریت یادگیری اداره می‌شود.
دکتر محمد پور‌قاز، موسس کتابخانه زنده یاد حاج امام قلی‌پور‌ قاز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره برنامه‌‌های این کتابخانه اظهار کرد: کتابخانه زنده‌یاد حاج امام ‌قلی‌ پور‌قاز ۲۲ فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ همزمان با سالروز تولد حضرت فاطمه زهرا(س) در چهار طبقه و فضایی ۴۰۰ متری در شهرستان بندر ترکمن افتتاح شد. شهیده منا، مرجان نازقلیچی فرماندار بندر ترکمن و چند تن از مسئولان استانی در این آیین حضور داشتند.

وی افزود: این کتابخانه با رعایت استاندارد‌های بین‌المللی تاسیس شده و در حال حاضر با ۱۵ هزار جلد کتاب خدمات متنوعی به مخاطبان کتاب عرضه می‌کند. مجوز ساختمانی که به نام کتابخانه زنده یاد حاج امام قلی‌ پور‌قاز نامگذاری شده دارای مجوز فرهنگی و آموزشی است.

این نویسنده ادامه داد: در برگزاری کلاس‌های آموزشی به‌عنوان مثال «سرطان‌شناسی» داوطلبان می‌توانند مباحثی را که آموخته‌اند در بین کتاب‌های موجود در کتابخانه دنبال کنند. به‌عبارت دیگر منبع آموزشی در کنار کلاس آموزشی در اختیار است.

پورقاز با توصیف کتابخانه به فضایی زنده اظهار کرد: ارائه منبع مکتوب بعد از کلاس‌های آموزشی حرکتی مبتنی بر مبانی مدیریت یادگیری و حدیث شریف پیام اکرم(ص) «ز گهواره تا گور دانش بجوی» است. ۸۰ درصد از منابع کتابخانه تخصصی و ۲۰ درصد عمومی است.

وی درباره رسالت‌های کتابخانه زنده یاد حاج امام قلی‌ پور‌قاز گفت: تربیت نیرو‌های متخصص با رویکرد سند چشم‌انداز توسعه علمی کشور،‌ ماموریت تامین منابع علمی برای ارتقاء سطح دانش دانشگاهیان و ایجاد تعامل و تعادل فرهنگ کتاب و کتابخوانی،‌ برگزاری همایش‌، کنفرانس و کلاس‌های آموزشی از رسالت‌ها و اهداف تعیین شده در اداره این مرکز فرهنگی است.

پور‌قاز افزود: خط‌مشی در کتابخانه زنده‌یاد حاج امام قلی‌ پور‌قاز شامل ترویج فرهنگ کتابخوانی و اهداء کتاب است. «هر که در این سرا درآید نانش دهید و از ایمانش نپرسید چو آنکس که به درگاه باری تعالی به جان ارزد البته‌ بر خوان بوالحسن به نان ارزد.»

موسس کتابخانه حاج امام قلی‌ پور‌قاز ادامه داد: یکی از اهداف اصلی در تدوین برنامه‌های کتابخانه شناسایی ظرفیت‌های علمی کشور و منطقه است؛ بنابراین ارائه مشاوره تالیف کتاب برای افرادی که توانایی نوشتن دارند از سیاست‌های این نهاد فرهنگی است. ارائه خدمات مشاوره‌ای در واقع عینت‌بخشی نظریه مدیریت دانش است.

پورقاز اظهار کرد: براساس این نظریه که در سال ۱۹۶۰ مطرح شد «آنچه که من می‌دانم تو هم باید بدانی.» پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) بیش از ۱۴۰۰ سال پیش فرموده بودند: «ای‌کاش انسان‌ها خِردشان را با دانش دیگران جمع می‌کردند.» که حرف امروز نظریه‌پردازان اروپایی است.

وی با اشاره به برگزاری آیین رونمایی از کتاب «ماموگرافی به زبان ساده» گفت: متاسفانه سرطان یکی از مشکلات اصلی حوزه بهداشت کشورمان است. اضطراب استفاده از روش‌های تشخیصی نیز در افزایش این مشکل نقش داشته است. بنابراین رونمایی از کتاب «ماموگرافی به زبان ساده» نوشته حامد اونق و فاطمه عابدی نهم خرداد‌ماه در کتابخانه زنده یاد حاج امام قلی‌ پور‌قاز رونمایی می‌شود. مدیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان گیلان و فرماندار شهرستان بندرترکمن حضور دارند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست