• تاریخ: 2018-05-12
  • شناسه خبر: 26140
  • 194 بازدید

رونمایی از هفت لوح ثبت میراث ناملموس قوم ترکمن

ارکین نیوز-با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار گلستان و نمایندگان مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی از هفت لوح ثبت میراث ناملموس قوم ترکمن در آیین نکوداشت دویست و هشتاد و پنجمین سالروز تولد مختومقلی فراغی رونمایی ...

ارکین نیوز-با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار گلستان و نمایندگان مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی از هفت لوح ثبت میراث ناملموس قوم ترکمن در آیین نکوداشت دویست و هشتاد و پنجمین سالروز تولد مختومقلی فراغی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر سیدمناف هاشمی عصر امروز پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت در این مراسم، تصریح کرد: پیش از این نیز ۲۳ اثر ناملموس قوم ترکمن رونمایی شده بود و سال گذشته مجموعه اشعار مختومقلی فراغی به ثبت ملی رسیده بود.

در این مراسم از لوح ثبت ملی ۷ اثر قوم ترکمن شامل قایق سنتی بندرترکمن، مراسم آیینی ” یارمضان”، مراسم عیدقربان در بین ترکمن‌ها، نمدمالی ترکمن، لاله‌خوانی زنان ترکمن، طرز ساخت آلاچیق ترکمنی و نحوه ساخت کجاوه عروس ترکمن رونمایی شد.

استاندار گلستان در خصوص ساخت مجموعه گردشگری مختومقلی فراغی خاطر نشان کرد : این مجموعه با یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار در حال ساخت است که امیدواریم به زودی تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست