• تاریخ: 2015-05-12
  • شناسه خبر: 3957
  • 682 بازدید

روستای دوگونچی آق قلا از بن بست خارج می شود

ارکین نیوز-حدود ۶ ماه پس از وعده رییس جمهوری برای حل مشکل ارتباطی اهالی روستای دوگونچی شهرستان آق قلا در استان گلستان، مدیرکل راه آهن شمال شرق از احداث زیرگذری برای رفع این مشکل خبر داد. روستای ترکمن نشین دوگونچی با ۲ هز ...

81605801-6448730
ارکین نیوز-حدود ۶ ماه پس از وعده رییس جمهوری برای حل مشکل ارتباطی اهالی روستای دوگونچی شهرستان آق قلا در استان گلستان، مدیرکل راه آهن شمال شرق از احداث زیرگذری برای رفع این مشکل خبر داد.

روستای ترکمن نشین دوگونچی با ۲ هزار و ۶۰۰ نفر جمعیت حدود چهار کیلومتری شمال آق قلا واقع است که پس از اجرای خط آهن ترانزیتی اینچه برون – گرگان، راه ارتباطی این روستا از قسمت جنوبی مسدود شد.

در حاشیه شمالی این روستا نیز یک رودخانه واقع است، ضمن این که در دو قسمت دیگر روستا اراضی منابع طبیعی و یک دهنه پل احداثی برای راه آهن وجود دارد؛ این موانع سبب شده تا این روستا در محاصره بن بست ها قرار گیرد و راه خروجی مناسب نداشته باشد و با این وضعیت توسعه آن نیز میسر نخواهد بود.

رییس جمهوری دوازدهم آذر ماه گذشته در میانه راه برگشت از مراسم افتتاح راه آهن به گرگان مرکز استان گلستان با مردم روستای دوگونچی دیدار و بر لزوم بررسی مشکلات اهالی از سوی استانداری و وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد.

محمدرضا قربانی مدیرکل راه آهن منطقه شمال شرق روز سه شنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث خط شماره ۲ راه آهن ایستگاه بندرگز به ایستگاه قره تپه بندرترکمن از برنامه ریزی برای احداث یک دهنه تقاطع غیر هم سطح (زیرگذر) برای رفع مشکل ارتباطی اهالی روستای دوگونچی شهرستان آق قلا خبر داد.

وی به ایرنا گفت: این پروژه با مشارکت ۵۰ درصدی شرکت زیرساخت های راه آهن جمهوری اسلامی و این اداره کل بزودی اجرایی می شود.

مدیرکل راه آهن شمال شرق همچنین با اشاره به آغاز عملیات احداث خط شماره ۲ راه آهن ایستگاه بندرگز تا ایستگاه قره تپه بندرترکمن افزود: این طرح عمرانی که از پروژه های بزرگ راه آهن کشور است، با اعتبار ۹۰۰ میلیارد ریال و طی هشت ماه انجام می شود.

قربانی به برخی اقدامات این اداره کل طی چند ماه گذشته از جمله ایجاد و تکمیل زیرساخت های راه آهن در گلستان اشاره کرد و گفت: علاوه بر اعتبارات اجرایی احداث خط شماره ۲ و اعتبارات ۵۰۰ میلیارد ریالی احداث سایت راه آهن اینچه برون، برای دیوارکشی این سایت نیز مبلغ ۶ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

وی با بیان این که برای احداث زیرساخت های سایت راه آهن اینچه برون زمینی به مساحت یک هزار و ۴۰۰ هکتار نیاز است، اضافه کرد: در صورت واگذاری زمین طی روزهای آینده عملیات اجرایی احداث زیرساخت های این سایت آغاز خواهد شد.

مدیرکل راه آهن منطقه شمال شرق همچنین برنامه ریزی برای افتتاح خط ۱۶۰ کیلومتری قائمشهر – گرگان در آینده ای نزدیک را از دیگر اقدامات این اداره کل نام برد و گفت: راه آهن منطقه شمال شرق با مشارکت برخی شهرداری های گلستان برخی گذرگاه های مسیر خط راه آهن این استان را اصلاح و بازسازی خواهد کرد تا سرعت قطارها افزایش یابد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست