• تاریخ: 2015-02-21
  • شناسه خبر: 1823
  • 1,316 بازدید

دیدار اعضای کاروان سرزمین برادری با امام جمعه بندر ترکمن

ارکین نیوز – اعضای کاروان سرزمین برادری در ادامه سلسله برنامه های خود به صورت جداگانه به دیدار آخوند عابدی کر امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن رفتند. آخوند عابدی‌کر که در سنین کودکی از داغستان به بندر ترکمن مهاجرت کرده ...

13931130000501_PhotoL
ارکین نیوز – اعضای کاروان سرزمین برادری در ادامه سلسله برنامه های خود به صورت جداگانه به دیدار آخوند عابدی کر امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن رفتند.
آخوند عابدی‌کر که در سنین کودکی از داغستان به بندر ترکمن مهاجرت کرده بیش از ۴۰ سال است که به امر تبلیغ و ترویج اسلام می‌پردازد، تأسیس بخش معارف رادیو گرگان و تفسیر چهار جلدی قرآن کریم به زبان ترکمنی از فعالیت‌های امام جمعه بندر ترکمن است، البته از آخوند عابدی‌کر به عنوان یکی از پیشگامان تأسیس حوزه علمیه خواهران یاد می‌شود، وی هم اکنون بیش از ۹۰ سال سن دارد اما بسیار مصمم و جدی به استقبال کاروان سرزمین برادری آمد و با خونگرمی دستان آنان را فشارد.

آخوند عابدی کر با اشاره به اینکه در مراسم‌های خاص مسجد قبا شاهد حضور شش هزار جمعیت است، گفت: رهبر معظم انقلاب میوه محبت میان اهل سنت و تشیع هستند و خداوند متعال طول عمر با عزت به ایشان مسألت کند.

وی درجمع اعضای کاروان با تشکر از حضور اعضا در استان اساس وحدت را محبت دانست و افزود : این محبت با وجود رهبر معظم انقلاب و محبتی که ایشان دارند و ما به ایشان داریم تضمین شده است.

آخوند عابدی کر ثمره محبت بین مذاهب را همزیستی برادرانه دانست و اضافه کرد: «بحث شیعه و سنی در این منطقه اصلا مطرح نیست. ما همه برادرانه با هم زندگی می کنیم. در این منطقه هم شیعه و هم سنی و هم طوایف مختلف حضور دارند اما کوچکترین مشکلی با هم نداریم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست