• تاریخ: 2015-03-28
  • شناسه خبر: 2804
  • 2,222 بازدید

دکتر رنجبر :جشنواره اقوام آق قلاباعث زنده نگه داشتن فرهنگ منطقه می شود

ارکین نیوز -دکتر عباس رنجبر عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی بابل طی مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ارکین نیوز گفت:جشنواره نوروزی فرهنگ اقوام شهرستان آق قلا در نوع خودش بسیار خوب و زیباست و من امروز احساس می کنم که به یک جشن ...

تصویر۰۰۱۶
ارکین نیوز -دکتر عباس رنجبر عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی بابل طی مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ارکین نیوز گفت:جشنواره نوروزی فرهنگ اقوام شهرستان آق قلا در نوع خودش بسیار خوب و زیباست و من امروز احساس می کنم که به یک جشن و پیک نیک آمدم و بسیار از این بابت خوشحالم.
این استاد دانشگاه اضافه کرد: در این محیط می توان اوج همدلی و صمیمت را احساس کرد و من از فضای جشنواره احساس شعف و لذت دارم.
دکتر رنجبر در پاسخ به سوال خبرنگار ارکین نیوز که این جشنواره چه فایده ای برای جامعه می توانند داشته باشند ؛ اظهار داشت :این جشنواره می تواند جوانان ما را با فرهنگ اصیل خودشان آشنا کنند زیرا الان جوانان و نونهالان خودمان با فرهنگ اصیل خودمان آشنا نیستند و در ثانی شور و شعف در جامعه ایجاد می کند که ارزشمند است.
وی پشنهاد کرد: اگر مکان هایی در این جشنواره به سبک سنتی و عشیره ای بنا می شد و پذیرایی مختصری از مهمانان و بازدیدکنندگان انجام می گرفت بسیار خوب بود.
دکتر رنجبر در پایان افزود: برگزاری اینچنین جشنواره هایی به نفع منطقه و فرهنگ منطقه است و باعث زنده نگه داشتن فرهنگ آنها می شود.
تصویر۰۰۱۲
عکس یادگاری دکتر رنجبر با لباس ترکمنی در محل جشنواره
DSC_0058[2]