• تاریخ: 2018-09-02
  • شناسه خبر: 26960
  • 406 بازدید

دمای هوا در گلستان کاهش می یابد

ارکین نیوز-پس از چند روز افزایش نسبی دما در خطه شمالی کشور از اواخر وقت امشب /شنبه/ دمای هوای در استان گلستان روند کاهش تدریجی خود را آغاز خواهد کرد. مدیر گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی هواشناسی گلستان در این ارت ...

ارکین نیوز-پس از چند روز افزایش نسبی دما در خطه شمالی کشور از اواخر وقت امشب /شنبه/ دمای هوای در استان گلستان روند کاهش تدریجی خود را آغاز خواهد کرد.

مدیر گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی هواشناسی گلستان در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: طی ۲۴ ساعت آینده دمای هوا در استان بین ۲ تا ۴ درجه سانتیگراد کاهش خواهد داشت.
محمود محمدقلی پور افزود: نفوذ امواج سامانه ناپایدار به گلستان موجب شکل گیری ابرهای جوششی و در برخی نقاط استان گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید و مواج شدن دریای خزر خواهد شد.
وی با بیان اینکه این روند تا اواخر وقت فردا یکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷ ادامه خواهد داشت، از مردم خواست: با در نظر گرفتن احتمال بالا آمدن سطح آب برخی رودخانه های گلستان از تردد و اسکان در حاشیه آنها خودداری شود.
وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته گنبدکاووس با بیشینه دمای ۳۷ و مراوه تپه با کمینه ۲۲ درجه سانتی گراد به ترتیب گرم ترین و خنک ترین مناطق استان گلستان بودند.
همچنین طی همین مدت بیشترین سرعت وزش باد در شهرستان مراوه تپه با سرعت ۴۳ کیلومتر به ثبت رسید و پیش بینی می شود در ۲۴ ساعت آینده بیشترین وزش مربوط به اینچه برون با ۵۵ کیلومتر در ساعت باشد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست