• تاریخ: 2015-12-01
  • شناسه خبر: 11248
  • 596 بازدید

دفاع فرماندار از اقدامات امنیتی و پلیسی در خصوص سرقت مسلحانه آق قلا

ارکین نیوز – فرماندار و رئیس شورای تامین آق قلا در استان گلستان با اشاره به سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در این شهرستان گفت: اقدامات پلیسی و امنیتی و همکاری مردمی باعث دستگیری دزدان مسلح در کوتاه ترین زمان شد. الیاس ...

ارکین نیوز – فرماندار و رئیس شورای تامین آق قلا در استان گلستان با اشاره به سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در این شهرستان گفت: اقدامات پلیسی و امنیتی و همکاری مردمی باعث دستگیری دزدان مسلح در کوتاه ترین زمان شد.
الیاس هیوه چی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بدون اشاره به وظایف دستگاههای ذیربط در خصوص اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع جرم بویژه با توجه به کوچک بودن شهر آق قلا اظهار داشت: همکاری مردم و حضور به موقع ماموران انتظامی باعث به دام افتادن سارقان مسلح از یک طلافروشی شد.
به گزارش ایرنا مقارن ساعت ۹٫۳۰ دقیقه صبح شنبه هفته جاری سه نفر با به همراه داشتن اسلحه کلت وارد یک مغازه طلافروشی در شهر آق قلا شدند، این سارقان که ۲ مرد و یک زن بودند بعد از ورود به طلافروشی با استفاده از افشانه شیمیایی مانع هرگونه اقدام صاحب طلافروشی شدند.
در ادامه پس از مشاهده تجمع مردم دو نفر از سارقان که یک زن و یک مرد بودند با خودرو خود متواری و فرد سوم که کلت کمری به همراه داشت پس از رها کردن طلاها به سمت ساختمان های اطراف متواری اما توسط ماموران انتظامی دستگیر شد.
در این حادثه دزدان به عنوان مشتری وارد مغازه شده و سپس اقدام خود را عملیاتی کرده اند.
فرماندار با تاکید بر آمادگی و تسلط مسئولان امنیتی و انتظامی آق قلا افزود: در حادثه مذکور مامورین انتظامی در کوتاه ترین زمان خود را به محل وقوع حادثه رسانده و اقدامات عملیاتی را برای دستگیری سارقین انجام دادند که در وهله اول موفق به دستگیری یک نفر و در ساعتی پس از وقوع جرم با شناسایی خودرو فرد دوم را در مخفیگاه خود شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.
از دیدگاه هیوه چی، این عمل مامورین انتظامی و اقدام و حضور به موقع آنان در صحنه وقوع جرم رضایتمندی مردم و شهروندان آق قلایی را در پی داشته است.
وی در عین حال تایید کرد که مردم نیز در حضور به موقع مامورین و دستگیری سارقین نقش مهمی داشته و این سرقت با همکاری آنان ناکام ماند.
رئیس شورای تامین شهرستان آق قلا در خصوص اقدامات انجام شده برای پیشگیری از وقوع چنین جرم هایی، گفت: بارها به مغازه های صنوف مختلف و ادارات دولتی شهرستان در خصوص انجام اقدامات امنیتی و حفاظتی نامه نگاری شده است و بسیاری نیز آن را اجرایی کرده اند.
هیوه چی در خصوص سایر اقدامات و وظایف ذاتی دستگاههای ذیربط سخنی به میان نیاورد و در ادامه با اشاره به کنترل و رصد اقدامات حفاظتی و امنیتی واحدهای صنفی و ادارات شهرستان توسط مامورین نیروی انتظامی گفت: صنوفی که تاکنون این اقدام را انجام نداده اند باید در کمترین زمان نسبت به تامین امنیت و حفاظت از واحد خود اقدام نمایند.
در همین ارتباط جانشین فرمانده انتظامی استان گلستان گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت از طلافروشی در شهرستان آق قلا، دو نفر از سه سارق این مغازه دستگیر شدند.
سرهنگ علی اکبر جاویدان با اشاره به شناسایی دزد سوم، گفت: وی نیز به زودی دستگیر خواهد شد.
وی همچنین ضمن تشکر از همکاری مردم از آنان خواست به منظور جلوگیری از اقدامات شتاب زده در زمان وقوع چنین حوادثی موضوع را در کمترین زمان ممکن به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.
شهر کوچک آق قلا که تا چند سال پیش یکی از بخش های تابعه گرگان بود در فاصله ۱۵ کیلومتری مرکز استان گلستان (گرگان) واقع است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست