• تاریخ: 2016-05-27
  • شناسه خبر: 18019
  • 397 بازدید

دریافت گواهی آموزش پنجگانه لازمه ثبت رسمی ازدواج در گنبدکاووس است

ارکین نیوز-رئیس دادگستری گنبدکاووس از اجباری شدن دریافت گواهی آموزش پنجگانه برای ثبت رسمی ازدواج در این شهرستان خبر داد و گفت: دفاتر ثبت ازدواج بدون ارائه گواهی آموزشی ازسوی زوجین، واقعه ازدواج آنان را ثبت نمی کنند. رمضا ...

ارکین نیوز-رئیس دادگستری گنبدکاووس از اجباری شدن دریافت گواهی آموزش پنجگانه برای ثبت رسمی ازدواج در این شهرستان خبر داد و گفت: دفاتر ثبت ازدواج بدون ارائه گواهی آموزشی ازسوی زوجین، واقعه ازدواج آنان را ثبت نمی کنند.

رمضانعلی عابدی درحاشیه جلسه شورای فرهنگ عمومی گنبدکاووس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: از این پس تمامی زوجین قبل از ثبت رسمی ازدواج بایستی در دوره آموزشی پنجگانه قضایی، انتظامی، روانشناسی، بهداشتی و مذهبی شرکت نمایند.

وی گفت: این دوره آموزشی حداقل سه ساعت می باشد که توسط کارشناسان مجرب از پنج حوزه اشاره شده در بالا با نظارت دادگستری به زوجین ارائه می شود و پس از دوره نیز گواهی مربوطه برای زوجین جهت ثبت رسمی ازدواج صادر می شود.

عابدی بابیان اینکه این دوره آموزشی رایگان است و به صورت متمرکز برای زوجین قبل از ثبت ازدواج درمکانی مشخص برگزار می شود، اضافه کرد: هدف از برگزاری این دوره آموزشی که در آن از قضات، وکلا، علمای شیعه و اهل سنت، مشاوران و کارشناسان استفاده می شود، آشنایی زوجین با قوانین و مقرارت حوزه خانواده و تحکیم بنیان این نهاد مقدس است.

رئیس دادگستری گنبدکاووس همچنین درجلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان طی سخنانی از متزلزل شدن کانون خانواده ها درجامعه اسلامی ابراز گله مندی کرد و گفت: همه ما دراین آسیب ایجاد شده مقصریم.

وی بابیان اینکه با حرف زدن، آسیب های اجتماعی کاهش نمی یابد بلکه باید آموزش خانواده جدی گرفته شود، افزود: در کشور ما برای رفتن فردی به حج حداقل ۴۰ ساعت دوره آموزشی برگزار می شود اما برای دو جوانی که قرار است چند دهه با هم زندگی کنند، هیچ کلاس و دوره آموزشی برگزار نمی شود.
عابدی گفت: اگر پرونده هایی که در حوزه خانواده درمحاکم قضایی تشکیل می شود مورد بررسی قرار گیرد متوجه می شویم که بسیاری از مشکلات زوج های جوان را می توان با آموزش و آگاهی بخشی قبل و درحین ازدواج رفع کرد.

دراین جلسه معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس و ائمه جمعه و اعضای شورای فرهنگ عمومی این شهرستان نیز حضور داشتند.
شهرستان گنبدکاووس با ۳۶۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست