• تاریخ: 2016-02-21
  • شناسه خبر: 15062
  • 1,831 بازدید

دانشگاه آزاد آق قلا در پیچ خم ماندن یا رفتن به مرکز

ارکین نیوز-چند ماهی است در استان گلستان بحث تجمیع برخی شعبه های دانشگا ه ازاد شهر های استان گلستان مطرح می باشد . دانشگاه ازاد اق قلا نیز شامل این طرح شده که زمزمه های انتقال مدیریت این دانشگاه به زیر مجموعه دانشگاه گرگا ...

ارکین نیوز-چند ماهی است در استان گلستان بحث تجمیع برخی شعبه های دانشگا ه ازاد شهر های استان گلستان مطرح می باشد .

دانشگاه ازاد اق قلا نیز شامل این طرح شده که زمزمه های انتقال مدیریت این دانشگاه به زیر مجموعه دانشگاه گرگان بطور جدی در شرف تحقق است و در حال که تمام افکار عمومی و مسئولین در حال برگزاری انتخابات پر شور می باشند ؛ با استقرار تیم کارشناسی از مرکز کشور در این دانشگاه درحال فراهم اوردن مقدمات کار می باشند.

دانشگاه ازاد اق قلا نیز چند سال پیش با همیاری خیرین شهرستان و با تصویب هیئت امنا دانشگاه ازاد کشور بطور مستقل از گرگان تاسیس شده است که اکنون بیش از ۱۵۰۰نفر دانشجو دارد .

در صورت تحقق این امر این دنشگاه زیر نظر دانشگاه ازاد گرگان اداره می شود یعنی عملا نام دانشگاه اق قلا از روی دفترچه های ازمون حذف و تمام امکانات و منابع این دانشگاه در اختیار دانشگاه گرگان قرار می گیرید .

یکی از کارشناسان علت این موضوع را کاهش هزینه های دانشگاه اعلام کرد. از این رو جهت جلو گیری از انحلال دانشگاه امروز یکشنبه برخی از اعضای شورای شهر به همراه معتمیدن و هیئت موسس دانشگاه با دکتر کلته رئیس دانشگاه به رایزنی پرداختند.

البته تصمیمات کلی دانشگاه توسط هیئت امنای دانشگاه ازاد استان اتخاذ می شود. محل استناد انتقال دانشگاه ازاد اق قلا مورد تردید است و بطور شفاف مشخص نیست که ایا این انتقال مصوب هیئت امنای استان بوده یا هیئت امنای دانشگاه ازاد کشور چنین تصمیمی گرفته است.

در این مورد مسئولین شهرستان و استان جهت تنویور افکار عمومی خصوصا مردم اق قلا توضحاتی ارائه نمایند و یا این روند فعلا متوقف و بعد از انتخابات مجلس؛تصمیمی جامع و کامل اتخاذ گردد/الکامیز

  • علی - 2016-02-22 در 9:46 ق.ظ

    دانشگاهی که هیچگونه تلاشی در جهت ارتقای علمی دانشجویانش ندارد،و شعارش فقط صدور مدرک در قبال پرداخت شهریه می باشد. بهتر است تعطیل شود….

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست