• تاریخ: 2015-09-28
  • شناسه خبر: 8579
  • 1,383 بازدید

خواهرم گفت دیدم که نازمحمد پدری در ازدحام جمعیت ماند

ارکین نیوز-برادر همسر نازمحمد پدری معلم گنبدی و یکی از زائران گنبدی حج که در جریان حادقه دردناک منا مفقود شده است گفت: در تماس تلفنی که با خواهرم داشتم گفت همسرش در ازدحام جمعیت ماند و دچار مصدومیت شد. کرکز اونق در گفتگو ...

ارکین نیوز-برادر همسر نازمحمد پدری معلم گنبدی و یکی از زائران گنبدی حج که در جریان حادقه دردناک منا مفقود شده است گفت: در تماس تلفنی که با خواهرم داشتم گفت همسرش در ازدحام جمعیت ماند و دچار مصدومیت شد.

کرکز اونق در گفتگو با خبرنگار ما با ابراز تاسف از این فاجعه که در پی بی کفایتی آل سعود رخ داد گفت: خواهرم (همسر نازمحمد پدری) که به علت شکستگی دنده در بیمارستانی در عربستان بستری است، در تماس تلفنی گفت: ازدحام جمعیت باعث شد من زیر دست و پاها بمانم ، پدری من را نجات داد اما خودش در ازدحام ماند.
اونق ادامه داد: ظاهرا کاروانی از تهران برای کمک به پدری می آیند اما فایده ای نداشته است.
وی با اشاره به اینکه نام ناز محمد پدری در لیست مفقودین از سوی حج و زیارت اعلام شده است ،افزود: البته این اظهارات خواهرم در حالی بوده که وی خود مصدوم شده و حال خوبی نداشته است هر چند با اطمینان سخن می گفت ولی فرزندان و ما امیدواریم که وی زنده باشد و بازگردد.
حامد پدری فرزند این معلم گنبدی نیز گفت : با یکی از هم کاروانی های پدرم تماس گرفتم او دیده است که عرب ها پدرم را با آمبولانس از محل حادثه می برند. و ما امیواریم که او زنده باشد.
در ادامه اونق با ابراز انزجار از آل سعود گفت: هیچ تفاوتی بین شاهزاده ال سعود با مردم عادی نیست چرا باید راه میلیونها نفر بخاطر او سد شود و این همه مسلمان داغدار شوند؟ این کار با اعدام و دیه حل نمی شود باید کاری اساسی کرد.
وی با اشاره به اینکه برخی سعی دارند اردحام ایرانی را دلیل این فاجعه عنوان کنند گفت: میدانیم که این به هیچ وجه درست نیست و باید مسبب اصلی مشخص شود و اعدام چند تن از ماموران و مجریان حاضر در این حادثه دردی را دوا نمی کند.
این شهروند گنبدی گفت: در حالیکه ۲۰ میلیون نفر در عراق بدون هیچ مشکلی در اربعین به زیارت می روند ، آل سعود کفایت اداره این حرکت ۲ میلیونی را ندارد و قطعا چون منافعی برایش دارد مدیریت را نیز به دیگر کشورهای اسلامی نمی دهد.
گفتنی است از شهرستان گنبد دو کاروان در مراسم حج حضور داشتند و متاسفانه بیشتر کشته شدگان و مفقودین گلستانی نیز از این شهرستان است و “نارمحمد پدری” یکی از این حجاج و از معلمان برجسته فیزیک شهرستان هم متاسفانه در جریان فاجعه منا مفقود شده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست