• تاریخ: 2016-02-20
  • شناسه خبر: 15015
  • 364 بازدید

خط ریلی گرمسار – اینچه‌برون برقی می‌شود؛ آغاز عملیات اجرایی از سال آینده

ارکین نیوز-مدیرکل راه‌آهن شمال شرق دو کشور گفت: برای توسعه خطوط ریلی در استان گلستان برقی کردن خطوط ریلی گرمسار –اینچه‌برون را در دستور کار قرار گرفت. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، محمدرضا قربانی ظهر امروز در جمع خبر ...

ارکین نیوز-مدیرکل راه‌آهن شمال شرق دو کشور گفت: برای توسعه خطوط ریلی در استان گلستان برقی کردن خطوط ریلی گرمسار –اینچه‌برون را در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، محمدرضا قربانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تفاهم‌نامه این طرح در مرحله نهایی شدن است و عملیات اجرایی آن از سال آینده آغاز می‌شود.

وی افزود: این طرح بااعتبار بیش از ۲٫۱ میلیارد یورو از سال آینده اجرایی می‌شود و در کنار برقی کردن خطوط، افزایش ظرفیت خط، علائم تراک‌بندی و مجموعه عملیات زیرساخت این خط ریلی با همکاری پیمانکاران داخلی و شرکت راه‌آهن روسیه انجام می‌شود.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق دو کشور تصریح کرد: با بهر‌ه‌برداری از این خط ریلی انتظار می‌رود در برنامه‌ای ۱۵ ساله بیش از ۳۰ میلیون تن بار در سال از این خط ریلی به جنوب کشور ترانزیت شود.

قربانی گفت: برای افزایش این حجم اقداماتی مانند بازسازی خطوط فرسوده مسیر، افزایش طول خطوط ایستگاه انجام می‌شود.

به گفته وی، ایده بندر خشک در اینچه‌برون نیز مطرح است که برای این کار، توسعه خطوط این ایستگاه آغاز، طرح ایستگاه اینچه‌برون نهایی و زمین‌های آن با همکاری استانداری گلستان در مساحت ۴۰۰ هکتار تهیه‌شده است که تا سال آینده سرمایه‌گذاری در منطقه اینچه‌برون را شاهد هستیم.

قربانی اظهار داشت: حداقل اعتبار این طرح ۱۰۰ میلیارد تومان است که تنها برای خطوط ریلی بندر خشک اینچه‌برون اختصاص‌یافته است.

وی افزود: برای تکمیل طرح‌های راه‌آهن امسال و سال آینده تنها در بخش ریلی بین ۲۰ تا ۴۰ میلیارد تومان اعتبار موردنیاز است و با این میزان اعتبار این خطوط در ۲ تا ۳ سال آینده تکمیل می‌شوند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست