• تاریخ: 2019-04-10
  • شناسه خبر: 28443
  • 445 بازدید

خطر آبگرفتگی شهر بندرترکمن برطرف شد

ارگین نیوز-فرماندار بندرترکمن با اشاره به حفره ایجاد شده در یکی از سدهای کیسه ای واقع در حریم رودخانه قره سو در غرب این شهرستان گفت : با تلاش شبانه روزی سیصد نفر از امداگران و نیروهای مردمی در ترمیم این سد، خطر آب گرفتگی ...

ارگین نیوز-فرماندار بندرترکمن با اشاره به حفره ایجاد شده در یکی از سدهای کیسه ای واقع در حریم رودخانه قره سو در غرب این شهرستان گفت : با تلاش شبانه روزی سیصد نفر از امداگران و نیروهای مردمی در ترمیم این سد، خطر آب گرفتگی شهر بندرترکمن برطرف شد

الیاس هیوه چی روز چهار شنبه در گفتگوی تلفنی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل شدت سیلاب، یک حفره در دیواره رودخانه قره سو در روستای اسلام آباد در ۱۵ کیلومتری غرب شهر بندرترکمن ایجاد شد که به دلیل حجم، شدت و گستره نفوذ آب به داخل شهر، مجبور به فراخوان نیرو از منطقه و استان شدیم.

وی بیان کرد: با حضور پرسنل لشکر ۳۰ گرگان، دستگاه های امدادرسان و مردم بومی، ترمیم این دیواره آغاز شد و پس از بیست ساعت تلاش با استفاده از قایق موتوری و انتقال کیسه های شنی این سد ترمیم و خطر به زیر آب رفتن شهر بندرترکمن از بین رفت.
فرماندار بندر ترکمن ادامه داد: این سیلاب تا حوالی منطقه آق امام و بعد از روستای قره قاشلی در ۷ کیلومتری شهر بندرترکمن پیشروی کرد اما با ترمیم این دیواره و فروکش کردن آب، دیگر خطر نفوذ آب، این شهر را تهدید نمی کند.

وی گفت: هم اینک حدود ۱۳ روستای بندرترکمن درگیر سیلاب ناشی از طغیان رودخانه قره سو هستند.

به گفته هیوه چی ۱۸ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی زراعی بندرترکمن در سیل اخیر به زیر آب رفته و خسارت دیدند.

بندرترکمن با هشتاد هزار نفر جمعیت در غرب استان گلستان و در مجاورت خلیج گرگان واقع است.
رودخانه قره سو از بخش جنوبی شهرستان بندرترکمن می گذرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست