• تاریخ: 2019-07-15
  • شناسه خبر: 28725
  • 227 بازدید

خروج ۲۰۰ لیتر سوخت همراه کامیون ها از مرز اینچه برون رایگان است

ارکین نیوز-مدیر پایانه مرزی اینچه‌برون در شرق گلستان گفت: خروج سوخت همراه برای خودروهای ترانزیتی ایرانی از این پایانه مرزی اینچه برون تا سقف ۲۰۰ لیتر رایگان است. محسن عامریون روز دوشنبه اظهار داشت: روزانه به طور متوسط ۸۰ ...

ارکین نیوز-مدیر پایانه مرزی اینچه‌برون در شرق گلستان گفت: خروج سوخت همراه برای خودروهای ترانزیتی ایرانی از این پایانه مرزی اینچه برون تا سقف ۲۰۰ لیتر رایگان است.

محسن عامریون روز دوشنبه اظهار داشت: روزانه به طور متوسط ۸۰ خودرو ایرانی و خارجی از این مرز تردد می‌کنند که با مصوبه هیأت وزیران، از این پس خودروهای ایرانی پولی برای خروج سوخت همراه تا سقف ۲۰۰ لیتر نمی‌پردازند.

وی افزود: پیش از این کامیون‌های ایرانی هنگام خروج از پایانه مرزی اینچه برون برای سوخت همراه خود و همسان سازی قیمت آن با بهای بین المللی، مابه التفاوت پرداخت می‌کردند.

مدیر پایانه مرزی اینچه برون ادامه داد: با مصوبه هیأت دولت و اجرای آن، حمل ۲۰۰ لیتر سوخت همراه برای کشور ترکمنستان و ۵۰۰ لیتر به کشورهای دیگر رایگان است.

عامریون با اشاره به ورود و خروج روزانه ۲۰۰ مسافر ترکمنستانی از این پایانه مرزی گفت: تردد سه ماهه امسال مسافران و تجار چمدانی مرزی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۲ درصد بیشتر شد.
وی گفت که در این مدت تردد خودرویی نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر شد اما در روزهای اخیر عبور و مرور خودروهای ترانزیتی از این مرز بیشتر شده است.

اینچه برون به عنوان تنها گمرک زمینی و ریلی استان گلستان در بخش داشلی برون گنبدکاووس در ۸۰ کیلومتری شمال این شهرستان و در مرز ایران و ترکمنستان قرار دارد.

اینچه برون مرکز گمرکات استان گلستان بوده و زیرمجموعه آن پایانه‌های صادراتی در گرگان و گنبدکاووس، گمرک امانات پستی در گرگان، گمرک بندرترکمن، گمرک فرودگاه بین المللی گرگان است/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست