• تاریخ: 2018-05-14
  • شناسه خبر: 26144
  • 330 بازدید

خانواده داغدار «سلاله» تقاضای اشد مجازات دارند

ارکین نیوز- مهین نورافروز: نزدیک به سه هفته از مرگ سلاله دختر پنج ساله آق قلائی که توسط فردی معتاد ربوده و کشته شده است می‌گذرد. ضایعه ای دردناک که در کنار دیگر اخبار حوادث قربانی شدن کودکان در دیگر نقاط کشور، مردم استان ...

ارکین نیوز- مهین نورافروز: نزدیک به سه هفته از مرگ سلاله دختر پنج ساله آق قلائی که توسط فردی معتاد ربوده و کشته شده است می‌گذرد.

ضایعه ای دردناک که در کنار دیگر اخبار حوادث قربانی شدن کودکان در دیگر نقاط کشور، مردم استان گلستان را در ماتم و اندوه فرو برده است.

به گفته مادر سلاله قاتل دخترش همیشه در روستا برای اهالی مزاحمت ایجاد می کرده و از همان زمان گم شدن سلاله حدس میزده است که او را ربوده باشد.

مادر سلاله از روز حادثه گفت: نام قاتل دخترم «غفور» است. همه مردم روستای گری آق قلا او و خانواده اش را می‌شناسند و دل خوشی از رفتارهایش نداشتند.

او ادامه داد: غفور از این دست اذیت و آزارها برای بچه ها و مردم روستا کم نداشت، اما هیچگاه مردم روستا به خود اجازه نداند که بر علیه او شکایتی تنظیم کنند.

مادر سلاله گفت: غفور چند وقت پیش هم یکی از دختر بچه های روستا ها را گرفته بود، اما او را نکشت و خانواده از ترس آبرو شکایتی نکردند.

وی اضافه کرد: روز مرگ سلاله من به خانه مادربزرگ پدری‌اش رفتم و دخترم در خانه با عروسک‌هایش بازی می‌کرد و من هم که کاری زیادی آنجا نداشتم او را تنها گذاشتم و رفتم.

این مادر جوان داغدار گفت: وقتی منزل مادر شوهرم بودم غفور آمد و طبق همیشه با مزاحمت‌هایش مدام تقاضای چای و قند می‌کرد که زندائی ام به او گفت چای نداریم از اینجا برو و مزاحم نشو، که او هم بعد از کمی مکث راهش را کشید و رفت.

این بانوی ترکمن اظهار کرد: بعد از رفتن غفور سریع به خانه برگشتم و وارد اتاق شدم، اما دیدم از دخترم خبری نیست. به مادرم که در کنار ما زندگی می‌کند، گفتم سلاله کجاست؟ گفت که دنبال تو آمد خانه مادر بزرگش، که به ناگاه دلم چند پاره شد، چون می‌دانستم که غفور در کوچه ها پرسه می‌زند.

خواسته ما اشد مجازات است

مادر سلاله با بیان اینکه تقاضای رسیدگی به پرونده سلاله خارج از نوبت را دارد، بیان کرد: این خواسته من نیست و همه اهالی روستا و خانواده ام از دستگاه قضائی تقاضا دارند این قاتل را به اشد مجازات برساند.

وی تصریح کرد: قول رسیدگی فوری به پرونده داده شده اما نمی‌دانیم که آیا واقعا مسئولان به این وعده خود عمل می‌کنند یا اینکه باید سال‌ها در داگستری سرگردان رای پرونده قاتل دخترم باشیم.
2771611
خواهان پیگیری پرونده سلاله خارج از نوبت هستیم

مدیر کل امور اجتماعی استانداری گلاستان با بیان این‌که اتفاق رخ داده برای سلاله کوچک گلستان را مات زده کرد و ممکن است بار دیگر تکرار شود، به خبرنگار مهر گفت: این دست آسیب‌ های اجتماعی مسائلی نیستند که کم توجه از کنار آن‌ها بگذریم و پیگیری سریع پرونده و آسیب شناسی این نوع رفتارها در دستور کار قرار گرفته است.

عبدالرضا چراغعلی افزود: هنگام دیدار با خانواده سلاله و در میان جمعیت عزادار با رئیس کل دادگستری استان گلستان ارتباط گرفتم و تقاضای خانواده داغدار را به ایشان مبنی بر رسیدگی سریع پرونده رساندم.

وی در رابطه با حادثه رخ داده، گفت: حادثه اتفاق افتاده در استان زنگ خطری برای مسئولان است که در حوزه های مختلف اجتماعی، انتظامی و دادگستری در رابطه با افزایش ایمنی کودکان تدابیر جدیدتری بیندیشند.

وی با بیان اینکه امنیت کودکان و ایجاد محیطی امن برای آنان یکی از مهم‌ترین برنامه های مسئولان و خانواده‌ها است، بیان کرد: نیازمند آموزش‌های بیشتری در رابطه با حفظ ایمنی جان کودکان در خانواده‌ها هستیم و همه دستگاه‌های مسئول حوزه کودک موظف هستند، تا برای اجرای این آموزه‌ها پای کار بیایند.

صدور کیفرخواست پس ازتکمیل پرونده

چندی پیش رئیس دادگستری استان گلستان هم با اعلام این خبر که پیگیری پرونده دختر ۵ ساله آق قلایی که به دست فردی معتاد ربوده و کشته شده است در دستور ویژه قرار گرفته است، به رسانه ها اعلام کرد که کیفرخواست پس از تکمیل مراحل پرونده صادر خواهد شد.

هادی هاشمیان عنوان کرده است که بررسی‌های پزشکی قانونی نشان می‌دهد که به این کودک تجاوز نشده و علت مرگ وی خفگی اعلام شده است.

به گفته وی قاتل در بازجویی‌ها اعلام کرده، برای درخواستی به منزل یکی از اقوام کودک مراجعه کرده بود، اما با پاسخ منفی آن خانواده روبرو شد و هنگام خروج از منزل این افراد، با هدف انتقام از اهالی خانه این دختربچه را که از بستگان این آنان بوده، ربود و پس از انتقال به انبار خانه یکی از روستاییان که در منزل نبودند، خفه کرده است.

هاشمیان تاکید کرده است که دستگاه قضایی چنین پرونده‌هایی را با حساسیت ویژه دنبال می‌کند و به زودی با تکمیل تحیقیات، کیفرخواست صادر و پرونده برای صدور رای به دادگاه ارسال خواهد شد /مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست