• تاریخ: 2014-11-26
  • شناسه خبر: 8
  • 724 بازدید

حمله تند فرماندار آق قلا به جهاد کشاورزی

فرماندار آق قلا گفت:با توجه به اعتراضات متعدد کشاورزان منطقه در حوزه های کاری مختلف و بازه های زمانی متفاوت؛ نگرانی ها در زمینه نحوه مدیریت بخش کشاورزی شهرستان جدی است. الیاس هیوه چی در جلسه شورای جهاد کشاورزی شهرستان آق ...

1416637068_img_3831

فرماندار آق قلا گفت:با توجه به اعتراضات متعدد کشاورزان منطقه در حوزه های کاری مختلف و بازه های زمانی متفاوت؛ نگرانی ها در زمینه نحوه مدیریت بخش کشاورزی شهرستان جدی است.

الیاس هیوه چی در جلسه شورای جهاد کشاورزی شهرستان آق قلا با بیان مطلب فوق اظهار داشت: بخش عمده اعتراضات و نارضایتی های مردمی در طول هفته های اخیر مربوط به حوزه جهاد کشاورزی بوده است؛این در حالی است که دستگاه اجرایی مربوطه یا از مشکلات مختلف کشاورزان غافل بوده و یا آن که در جهت رفع این مشکلات به صورت خیلی لاک پشتی و کند حرکت می کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان آق قلا تاکید کرد: این شیوه مدیریت در یک دستگاه اجرایی که با توجه به کشاورزی بودن منطقه بیشترین حجم کاری را باید به عهده داشته باشد،به هیچ وجه قابل قبول نیست.

رئیس شورای جهاد کشاورزی شهرستان اق قلا خاطر نشان کرد: با توجه به قابل پیش بینی و برنامه ریزی بودن اکثر مسایل و مشکلات بخش کشاورزی،ضرورت دارد مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آق قلا با بهره گیری از تجربیات سالهای زارعی قبل به ویژه سال زراعی بحرانی گذشته،در راستای رفع نگرانی ها و دغدغه های کشاورزان،حل و فصل به موقع مسائل ومشکلات این قشر زحمتکش و پاسخگویی بهنگام به مطالبات آنها بسیار بیش از گذشته تلاش و جدیت به خرج داده تا آرامش فکری به کشاورزان منطقه بازگردانده شود.

هیوه چی ضمن تاکید بر لزوم خروج دستگاه های اجرایی متولی بخش کشاورزی از انفعال و ضرورت پیش بینی به موقع،ورود به هنگام و چاره اندیشی موثر جهت رفع چالشها و مشکلات گریبانگیر کشاورزان همچون افزایش غیرمنطقی و خودسرانه نرخ خدمات ادوات کشاورزی،نحوه توزیع نهاده های کشاورزی(بذر،کود و سم)،مباحث ترافیکی ماشین آلات کشاورزی و….اذعان داشت: برنامه ریزی صحیح،مدیریت بهینه منابع و آینده نگری ضرورت حیاتی همه دستگاه های اجرایی متولی بخش کشاورزی در شهرستان آق قلا است.

فرماندار آق قلا در ادامه سخنان خود با اشاره به لزوم دارا بودن نگاه حمایتی همه مسئولین امر بویژه بانکها به کشاورزان آسیب دیده در اثر سرمازدگی،سیل و خشکسالی در سال زراعی گذشته،بر ضرورت همکاری حداکثری بانکها با کشاورزان بدهکار جهت استمهال وامهای معوقه کشاورزی در چارچوب دستورالعملهای مساعدتی اخیر هیئت دولت تصریح و خواستار پرهیز بانکها از هرگونه اعمال فشار خارج از ضابطه و فراتر از قانون به دریافت کنندگان تسهیلات کشاورزی شد.

رئیس شورای جهاد کشاورزی شهرستان اق قلا همچنین به موضوع عدم استقبال نه چندان مناسب کشاورزان از طرح های بیمه محصولات کشاورزی اشاره کرد و بر اهمیت آسیب شناسی جدی این مقوله تاکید و خاطر نشان کرد: آگاهی بخشی،شفاف سازی و اعتماد افزایی از جمله شاخصه هایی است که در این حوزه می بایست مد نظر متولیان امر قرار گیرد تا شاهد اقبال گسترده کشاورزان به سمت بیمه محصولات کشاورزی باشیم.

منبع : سایت فرمانداری آق قلا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست