• تاریخ: 2015-06-21
  • شناسه خبر: 5203
  • 3,049 بازدید

در مراسم تشییع پیکر مرحوم یارجان آخوند نظری،ترکمن ها نشان دادند روحانیت را دوست دارند و بر اصول خود پافشاری می کنند

ارکین نیوز-حضور چشمگیر اهل سنت و ترکمنهای استان گلستان در این مراسم بیش از هر چیز دیگری نشان داد که ترکمن های اصیل استان که مردمانی خونگرم هستند همچنان بر اصول اسلام و انقلاب اسلامی پافشاری می کنند . مراسم تشییع یارجان آ ...

1434904646edalatgolestan.ir
ارکین نیوز-حضور چشمگیر اهل سنت و ترکمنهای استان گلستان در این مراسم بیش از هر چیز دیگری نشان داد که ترکمن های اصیل استان که مردمانی خونگرم هستند همچنان بر اصول اسلام و انقلاب اسلامی پافشاری می کنند .

مراسم تشییع یارجان آخوند محمد نظری مدیر حوزه علمیه عرفانی قره بلاغ و مدیر بزرگترین حوزه علمیه اهل سنت شمال کشور امروز ۳۱ خرداد ماه ۹۴ در گرمای بی سابقه استان گلستان برگزار شد.
البته این گرمای بی سابقه هوا باعث نشد تا ترکمن های فهیم استان گلستان روحانی خستگی ناپذیر خود را تنها بگذارند و با حضور چندین هزار نفری خود گرمای باطنی این مراسم را دو چندان کردند .
یار جان محمد نظری روحانی بود که طی سالها در جهت ترویج دین اسلام تلاش کرد و در این راه بیش از ۵۰۰ شاگرد تربیت نمود و البته در مقابل فرقه های تندروی اهل سنت چون وهابیت نیز ایستادگی کرد و نگذاشت سالها ثمره مجاهدت وی و دیگر علمای بارز اهل سنت هدر برود.
این روحانی اهل سنت که در سال ۱۲۹۷ هجری شمسی به دنیا آمد قریب به یک قرن به جامعه اهل سنت خدمت کرد و اینگونه شد که امروز خیل مردم برای وداع با مرادشان به قره بلاغ رفتندو با پیکر وی وداع کردند.
حضور چشمگیر اهل سنت و ترکمنهای استان گلستان در این مراسم بیش از هر چیز دیگری نشان داد که ترکمن های اصیل استان که مردمانی خونگرم هستند همچنان بر اصول اسلام و انقلاب اسلامی پافشاری می کنند .
1434878702__dsc2619
گردهم آمدن دور شمع روحانیت که نماد آن در بین ترکمن ها، مرحوم آخوند نظری بود نشان می دهد که همچنان مردم ما و جامعه ترکمن به روحانیت اعتقاد قلبی دارند و آنها را به عنوان انساهای روحانی می شناسند که ارتباط قلبی و روحی با خدای بزرگ دارند .
همچنان که دیدیم ترکمن های عزیز در استان گلستان قبل تر هم نشان دادند بر اصول اسلامی اصرار دارند ، شاید شما هم مثل من دیده باشید که هنگام غروب هنوز وقتی اذان مغرب را سپری نکردیم در کنار جاده ها و اماکن مختلف ترکمن های ما ایستاده و مشغول نماز هستند و این نشان می دهد که آنها با اعتقاد قلبی نماز را در هر فرصت و مکانی بجای می آورند.
بیاد دارم هنگامی که حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی به گرگان آمده بود ، از بین این همه جمعیت در مصلی ، نزدیک به ساعت ۱۹:۱۵ بود که یک جوان ترکمن بلند شد و در بین این همه جمعیت نماز خود را خواند و این موارد نشان می دهد که ترکمن ها بر اصولگرایی خود تاکید دارند .
علیرغم اینکه در سالهای ابتدایی انقلاب برخی گروهها نظیر چریک های فدایی خلق از آشفتگی فضای کشور استفاده کرده و با شعارهای دروغین نظیر تقسیم اراضی بین ترکمن ها و حمایت از جامعه کارگری ، این قوم فهیم را دچار حاشیه کردند .
همچنین در سالهای اخیر هم برخی تندروها نیز در قالب گفتمان های مختلف سیاسی سعی کرده اند که از بازی اقوام برای خود برگ برنده درست کنند که البته این افراد غافل از این هستند که ترکمن ها متعلق به سرزمین ایران هستند و در این خطه در کنار سایر مسلمانان با خیر و خوشی زندگی می کنند و در خوشی و ناخوشی با سایر برادران خود سهیم هستند.
خوشبختانه تاکنون حیله دشمنان برای تفرقه بین امت اسلامی در استان گلستان جواب نداده که این موضوع مرهون نجابت ترکمن ها و تعامل سایر گروهها و اقوام درون استانی است و در این راه هیچ کس نمی تواند مدعی این پیوند شیرین و همزیستی مسالمت آمیز در استان گلستان باشد و از آن جهت پیشبرد اهداف خود استفاده کند.
گلستان ما
1745513
images (32)
images (33)

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست