• تاریخ: 2015-09-30
  • شناسه خبر: 8761
  • 581 بازدید

حجاج ما مظلومانه در نتیجه عدم وجود امکانات ابتدایی نظیر اورژانس و آب پاش تلف شدند

ارکین نیوز-امام جمعه اهل سنت نگین شهر در فرودگاه گرگان گفت: حجاج ما متاسفانه مظلومانه در نتیجه عدم وجود امکانات ابتدایی نظیر اورژانس و آب پاش اینگونه تلف شدند کوتاهی دولت سعودی سبب شد بیش از ۴۰۰۰ نفر از حجاج محرم از دنیا ...

ارکین نیوز-امام جمعه اهل سنت نگین شهر در فرودگاه گرگان گفت: حجاج ما متاسفانه مظلومانه در نتیجه عدم وجود امکانات ابتدایی نظیر اورژانس و آب پاش اینگونه تلف شدند کوتاهی دولت سعودی سبب شد بیش از ۴۰۰۰ نفر از حجاج محرم از دنیا بروند.

حاج آخوند ابوبکر خوجملی، امام جمعه اهل سنت نگین شهر پس از فرود آمدن هواپیمای سعودی در فرودگاه گرگان در گفتگو با خبرنگار گلستان ما در خصوص وقایعی که امسال در حج اتفاق افتاد ، گفت: بسم الله الرحمن الرحیم، قبل از هر چیز ضایعه از دست دادن هزاران نفر از حجاج محرم از امت اسلامی و حجاج زائر ایران اسلامی و استان گلستان را به ملت اسلامی و خانواده های داغدار آنها تسلیت گفته و برای آنها اجر جزیل و صبر جمیل درخواست می کنم.
آخوند خوجملی افزود: حج یک سفر الی الله است ، حج یک عنایتی است از جانب خداوند و مهمانی خداوند رفتن است ولی از آن طرف متاسفانه به سبب سوء مدیریت و به دلیل عدم اهتمام به امنیت و سلامت حجاج سبب شد امسال این فاجعه عظیم اتفاق بیفتد.

وی تصریح کرد: حجاج ما متاسفانه مظلومانه در نتیجه عدم وجود امکانات ابتدایی نظیر اورژانس و آب پاش اینگونه تلف شدند و از دنیا رفتند البته برای آنها سعادت است .

الحاج آخوند ابوبکر خوجملی خاطرنشان کرد: البته از کوتاهی دولت سعودی در انجام امداد رسانی و بستن راه ها و باز نکردن به موقع آنها که باعث قفل شدن مسیر شده بود، نباید گذشت و این سبب شد امسال بیش از ۴۰۰۰ نفر از حجاج محرم و عاشق خداوند تلف بشوند.

امام جمعه اهل سنت نگین شهر در پاسخ به این سوال که جانباختگان کی به ایران می آیند گفت: مسئولان شبانه روزی تلاش می کنند و شاید این موضوع فردا یا پس فردا اتفاق بیفتد.

گفتنی است حاج آخوند خوجملی عضو کاروان شماره ۳۸۰۱۷ با مدیریت اراز محمد کلته از شهرستان گنبدکاووس بود که امروز ظهر با چند ساعت تاخیر در فرودگاه گرگان به زمین نشست.

از این کاروان ۱۵ نفر در حادثه منا کشته شده و ۱۵ نفر نیز از جمله فرماندار بندرترکمن مفقود شده اند و از سرنوشت ۳۵ نفر از زائران استان نیز نیز خبری در دست نیست.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست