• تاریخ: 2018-10-31
  • شناسه خبر: 27338
  • 290 بازدید

جلسه بررسی موانع ومشکلات زیرساختی گردشگری ساحل چارقلی برگزارشد

ارکین نیوز- جلسه بررسی موانع و مشکلات زیرساختی طرح مطالعه گردشگری ساحل چارقلی شهرستان گمیشان به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار شد. “امیرشیر توماج” فرماندار گمی ...

ارکین نیوز- جلسه بررسی موانع و مشکلات زیرساختی طرح مطالعه گردشگری ساحل چارقلی شهرستان گمیشان به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار شد.

“امیرشیر توماج” فرماندار گمیشان در این جلسه گفت: امروزه صنعت توریسم و گردشگری یکی از منابع پردرآمد وسودآور برای کشورها محسوب می شود.

وی اضافه کرد: توسعه صنعت گردشگری در کوتاه ترین زمان ممکن می تواند درآمد پایدار و رونق اقتصادی را برای مناطق به دنبال داشته باشد.

توماج در ادامه با بیان اینکه شهرستان گمیشان دارای ظرفیت های متنوعی در حوزه گردشگری می باشد، اذعان داشت: با همراهی و همکاری دستگاه های متولی و با مشارکت بخش خصوصی می توان صنعت گردشگری را خصوصاً در سواحل فعال کرد.

فرماندار گمیشان یادآور شد: آرام، ماسه ای و ایمن بودن یکی از مشخصه های سواحل چارقلی و توماجلر چارقلی شهرستان گمیشان می باشد.

نماینده عالی دولت در گمیشان تصریح کرد: سواحل چارقلی و توماجلر چارقلی یکی از بهترین نقاط گردشگری ساحلی و از برنامه های مهم استان در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این جلسه گردشگری را زمینه ای در جهت رونق برشمرد و گفت: شهرستان گمیشان ظرفیت بسیار مناسبی را جهت فعال شدن گردشگری ساحلی دارد.

وی افزود: طی سال گذشته و در سال جاری برای ایجاد زیرساخت های گردشگری در حوزه راه دسترسی سواحل شهرستان نزدیک به ۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.

کریمی ادامه داد: طرح مطالعاتی ساحل چارقلی شهرستان گمیشان یکی از برنامه های مهم این اداره کل در حوزه گردشگری در سال جاری می باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در بخش پایانی سخنان خود خاطر نشان کرد: درصورت نهایی شدن این طرح گردشگری با همکاری دستگاه ها و حضور بخش خصوصی زمینه ای جهت حضور گردشگران فراهم خواهد شد.

در این جلسه مدیر امور اراضی استان، معاونین یا نمایندگان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، جهادکشاورزی، محیط زیست و آب منطقه ای استان نیز حضور داشتند.

گفتنی است در این جلسه مشاور طرح مطالعه گردشگری ساحل چارقلی ظرفیت ها، موانع و مشکلات این طرح را ارائه داد/فرمانداری گمیشان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست