• تاریخ: 2016-01-20
  • شناسه خبر: 13544
  • 1,407 بازدید

جشنواره ملی ازدواج اقوام ایرانی در گرگان برگزار می شود

ارکین نیوز-ا هدف حفظ و احیای سنت ها و آداب و رسوم قومیت های کشور، اولین جشنواره ملی ازدواج اقوام ایران به میزبانی گرگان برگزار می شود. معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گلستان گفت: در این جشنواره اقوام سا ...

ارکین نیوز-ا هدف حفظ و احیای سنت ها و آداب و رسوم قومیت های کشور، اولین جشنواره ملی ازدواج اقوام ایران به میزبانی گرگان برگزار می شود.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گلستان گفت: در این جشنواره اقوام ساکن در استان گلستان و همچنین دیگر قومیت های کشور آیین های ازدواج قوم خود را با حفظ اصالت و فرهنگ بومی، دینی و اسلامی برای بازدید کنندگان به نمایش خواهند گذاشت.

محمود متقی افزود: طرح اولیه برگزاری این جشنواره بزرگ ملی تهیه و به وزارت ورزش و جوانان ارسال می شود و با تامین هزینه های برگزاری آن توسط این وزارتخانه و مسئولان استانی در شهریور ماه سال ۹۵ شاهد برگزاری جشنواره در گرگان خواهیم بود.

وی تصریح کرد: علاوه بر نمایش آیین های ازدواج اقوام ، تلاش می کنیم جشن آغاز زندگی مشترک چند زوج جوان از اقوام ساکن گرگان را در این جشنواره میزبانی کنیم.

متقی ادامه داد: براساس آمار و پیشینه های موجود گلستان استان برتر کشور در زمینه برگزاری ازدواج های آسان است که امیدواریم با برگزاری این جشنواره، علاوه بر احیای آداب و رسوم این سنت حسنه، جوانان و خانواده های آنان را به برگزاری جشن های ازدواج به دور از تجملات مرسوم ترغیب کنیم.
گلستان بانو

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست