• تاریخ: 2016-08-21
  • شناسه خبر: 20026
  • 279 بازدید

جشنواره فرش و صنایع‌دستی ترکمن در بندرترکمن برگزار می‌شود

ارکین نیوز-فرماندار بندرترکمن گفت: جشنواره فرش و صنایع‌دستی ترکمن چهاردهم شهریور ماه امسال در شهرستان بندرترکمن استان گلستان برگزار می‌شود. عبدالحکیم فیروزی ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره بزرگ فرش وصنایع دستی ...

ارکین نیوز-فرماندار بندرترکمن گفت: جشنواره فرش و صنایع‌دستی ترکمن چهاردهم شهریور ماه امسال در شهرستان بندرترکمن استان گلستان برگزار می‌شود.

عبدالحکیم فیروزی ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره بزرگ فرش وصنایع دستی ترکمن اظهار داشت: جشنواره بزرگ فرش و صنایع دستی ترکمن از ۱۴ تا ۱۸ شهریور ماه در اسکله شهرستان بندرترکمن برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی صنایع دستی ارزشمند فرش و صنایع دستی ترکمن و یافتن بازار فروش برای این هنر دستی اصیل و ایجاداشتغال برای مردم است.

فرماندار بندرترکمن تصریح کرد: برگزاری این جشنواره‌ها می‌تواند زمینه معرفی صنایع دستی ترکمن را به دنیا فراهم سازد و اتحادیه‌های فرش و کارآفرینان و تولیدکنندگان حوزه فرش و صنایع‌دستی می‌توانند با ایجاد غرفه در این جشنواره محصولات خود را عرضه و بازاریابی کنند.

فیروزی افزود: این جشنواره صنایع دستی با اولویت فرش ترکمن برای نخستین بار در راستای تحقق شعار سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برگزار می‌‎شود.

وی اظهار کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی نماد عملکرد و نگرش مثبت بر ایجاد تحول و رونق کسب و کار در حوزه تولید و فروش فرش و توجه جدی به رشد و ارتقای جایگاه فرش دستباف در بازارهای داخلی و جهانی است.

فرماندار بندرترکمن گفت: این امر می‌تواند مقدمه‌ای برای حرکت در مسیر توسعه، رونق و احیای صنعت فرش دستباف استان باشد/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست