• تاریخ: 2018-09-09
  • شناسه خبر: 27003
  • 332 بازدید

جشنواره خانواده سالم و جامعه پویا در شهرستان گمیشان برگزار شد

ارکین نیوز-به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری؛ جشنواره خانواده سالم و جامعه پویا در محل کانون عبدیجان آخوند نبوی نژاد با حضور فرماندار و مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری به مناسبت روز ملی خانواده برگزار شد. & ...

ارکین نیوز-به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری؛ جشنواره خانواده سالم و جامعه پویا در محل کانون عبدیجان آخوند نبوی نژاد با حضور فرماندار و مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری به مناسبت روز ملی خانواده برگزار شد.

“امیرشیر توماج” فرماندار گمیشان با تاکید بر سلامت خانواده گفت: سلامتی خانواده باید از دو جنبه جسمی و روحی و روانی باشد.

وی افزود: برای سلامتی خانواده باید انگیزه های و ظرفیت های ذهنی مثبت و مقوله های معنویات به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

توماج با تاکید بر حفظ کانون خانواده اذعان داشت: ترویج آسیب های اجتماعی در سطح کشور از برنامه های دشمنان بوده و برای این منظور از طریق چندین شبکه های ماهواره ای و فضاهای دیگر درصدد ضربه زدن بر کانون خانواده ها هستند.

فرماندار گمیشان تصریح کرد: خانواده ها نقش مستقیمی بر پیشرفت کشور داشته و برای اثرگذاری مطلوب آن باید سبک زندگی اسلامی در سطح جامعه به خوبی ترویج داده شود.

نماینده عالی دولت در گمیشان ادامه داد: بیش از ۱۵۰ بار در قرآن کریم به موضوع خانواده اشاره شده و این نشان دهنده کانون خانواده در اسلام است.

توماج در بخش پایانی سخنان خود گفت: خانواده ها همواره باید از آسیب های اجتماعی محفوظ بمانند و برای این منظور دولت برنامه های متعددی را تاکنون در سطح کشور با همکاری سایر سازمان های مردمی انجام داده و یا در حال اجرا می باشد.

در ادامه “کلثوم غفاری” مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری با اشاره به نقش خانواده های در پیشرفت جوامع بیان داشت: خانواده اصلی ترین رکن در هر جامعه ای برای رسیدن به توسعه و عزت می باشد.

وی اضافه کرد: دینداری، تقوا و سلامت جسمی و روحی الگویی کامل برای خانواده های موفق در کشور است.

مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری ادامه داد: درک متقابل، خوش خلقی، مشارکت و همکاری از دلایل اصلی و مهم تحکیم بنیان خانواده در سطح جامعه می باشد.

ارائه بسته آموزشی ویژه خانواده ها توسط روانشناس، برگزاری برنامه های شاد و مفرح از برنامه های دیگر این جشنواره بوده است.

این جشنواره توسط دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، اداره کل بهزیستی استان، امور بانوان فرمانداری و اداره بهزیستی شهرستان گمیشان برگزار شده است.
لازم به ذکر است جشنواره خانواده سالم و جامعه پویا از برنامه های دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و اداره کل بهزیستی استان به مناسبت روز ملی خانواده می باشد که در ۴ شهرستان استان برگزار می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست