• تاریخ: 2015-10-31
  • شناسه خبر: 9956
  • 486 بازدید

جزئیات شناسایی پیکر سه مفقود دیگر حادثه منا

ارکین نیوز-سعید اوحدی اظهار داشت: قبلاً اعلام کرده بودیم که اطلاعی از ۳۶ مفقود ایرانی این حادثه نداریم ولی در روزهای گذشته پیکر سه زائر که به سردخانه مکه منتقل شده بودند شناسایی و به خانواده‌های آنها نیز اطلاع داده شده ا ...

ارکین نیوز-سعید اوحدی اظهار داشت: قبلاً اعلام کرده بودیم که اطلاعی از ۳۶ مفقود ایرانی این حادثه نداریم ولی در روزهای گذشته پیکر سه زائر که به سردخانه مکه منتقل شده بودند شناسایی و به خانواده‌های آنها نیز اطلاع داده شده است.

سعید اوحدی گفت: در مجموع باید وضع ۵۷ نفر از زائران ما در عربستان روشن شود که از این تعداد ۳۳ نفر افرادی هستند که از آن ها اطلاعی در دست نداریم.
رئیس سازمان حج و زیارت افزود‌: امیدواریم در روزهای آینده تشریفات قانونی انتقال پیکر سه زائر شناسایی شده به کشور انجام شود.
اوحدی با اشاره به اینکه فردا برای حضور در کمیته مشترک عازم عربستان می شود گفت: موضوع اول این جلسه که دوشنبه برگزار می‌شود پیگیری وضعیت ۳۳ زائری است که تا این لحظه اطلاعی از آن ها نداریم.
وی ادامه داد: همچنین در این جلسه موضوع پیکرهایی که بدون مجوز جمهوری اسلامی در عربستان دفن شده اند پیگیری می شود.
اوحدی گفت: با هماهنگی پزشکی قانونی، DNA زائران مفقود و دفن شده از بستگان درجه یک آن ها گرفته شده است و ما فایل DNA ها را فردا همراه خود به عربستان خواهیم برد.
وی با بیان اینکه انتظار داریم کنسولگری عربستان در تهران برای کارشناسان پزشکی قانونی نیز ویزا صادر کند افزود: امیدواریم در کنار فایل های DNA که همراه می بریم، پزشکان پزشکی قانونی نیز همراه ما باشند تا کار تعیین وضع زائران مفقود تسریع شود/صداوسیما

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست